Sales Support (B2B, CRM)

MiniCRM Inc. - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2300 - 3784 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

We have a position for you if you can identify yourself with the following:
  • Having a positive mindset and you are solution-oriented. When you find yourself in a difficult situation, you consider it as a challenge. When you meet with problems, you aim for finding solutions.
  • Persistent, resourceful and precise.
  • Confidence. A person who believes in oneself and the product. It is not a question, right?
  • Having a drive for results and learning. You can use your superpowers and you can also identify what areas should be improved.
  • You take responsibility instead of looking for excuses.
  • Having a good language knowledge. Since you’ll work in an international company you must speak in English during some meetings, brainstormings and most of our materials are written in English, too. The communication with prospects and leads is primarily in Romanian.
  • Team-player. A team is as strong as its weakest link.
  • It is an advantage if you have some work experience and you are looking for a workplace where you can build your career by investing time and energy in it.
  • This position won’t be ideal for you if you have 3+ years of sales experience.
  • You have an affinity to talk with business owners and entrepreneurs and you are interested in sales but you haven’t received an opportunity yet because you don”t have professional experience? You can start your career at MiniCRM!

Descrierea jobului

What will be your task?
  • You’ll be the first person – on behalf of the company – who will contact our leads, those business owners or entrepreneurs who started a free trial or requested a price offer.
  • Identify the leads’ needs by using various methods and question techniques. (We’ll teach you these and many other things).
  • After you qualify a lead, your aim is to schedule a meeting with a Sales representative who is going to present them the best solution in MiniCRM.
  • Administer your work in MiniCRM. After less than a month, you won’t be able to imagine your life without it :)
  • Cooperate with the other teams, especially with marketing (they deliver the incoming leads) and with the sales team.

What we provide:

Benefits:
  • 3932 - 6468 RON gross / month (Fix + Commission based on performance). Fix salary can be increased based on our Mastery system.
  • Health insurance
  • Extra vacation days based on our internal policy
  • Quality devices (Macbook, smartphone)
  • Home office opportunity (and now recommended way of work)
  • Modern, luxury and pet friendly office with garden.

What can you expect in MiniCRM?
  • Security. A product in which you can believe. We have been doing this for 10 years, and our customer base is growing continually.
  • Opportunity to improve. Besides learning from each other, you can also borrow a book/ebook from our library and one part of our budget is spent on training.
  • High ethical standards: integrity, honesty, sincerity, self-awareness, leadership and positive thinking.
  • We acknowledge outstanding results and performance.
  • We care about your opinion. We appreciate your ideas and initiatives, and our HR team is dealing with the colleagues’ feedback week by week. We will also deal with your feedback.

La MiniCRM lucrăm de 10 ani pentru a ne ajuta clienții să construiască afaceri care să aibă succes pe termen lung. În anul 2020, MiniCRM a ajuns pe lista Deloitte Fast 500 EMEA a companiilor IT cu cea mai rapidă creștere. Astăzi, peste 1704 companii folosesc zilnic MiniCRM atât în România, cât și în Ungaria.

MiniCRM este un concep de business care pune accent pe clienți si pe construirea unui business viabil si de succes pe termen lung. Implementăm sisteme CRM pentru a schimba semnificativ modul în care angajații gândesc despre clienți și facilităm comunicarea cu aceștia.

Sistemul MiniCRM se adresează persoanelor care doresc să cunoască nevoile reale ale clienților, să fie mai organizate, să își crească veniturile și să își dezvolte compania folosind o soluție de management modernă. Misiunea noastră este de a realiza produse inovatoare, bine concepute, care să permită companiilor să servească mai mulți clienți.

Valorile noastre de bază sunt următoarele: învățarea continuă, onestitatea, deschiderea, conștientizarea de sine și corectitudinea. Ne dorim să oferim soluții excelente, să creăm ceva unic și să ne îmbunătățim ca indivizi, dar și ca și echipă.

Alături de echipa MiniCRM, profesioniști pasionați, construim unul dintre cele mai bune produse pentru IMM -uri, experimentăm, acordăm atenție detaliilor, învățăm și tratăm oamenii corect.

MiniCRM este calea cea bună spre succes! Hai și tu alături de noi!

Publicat 8 oct. 2021 Reactualizat 5 nov. 2021 Expiră 7 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos