Gratis

Sales Specialist- Telesales

Woot. ro- Sezelia Com S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Ne-ar placea ca tu sa fii:

- cu o experienta de minim 2 ani in vanzari de servicii B2B/ B2C – preferabil in promovarea si vanzarea serviciilor de curierat;
- cu o buna cunoastere a procesului de vanzare consultativ;
- cu experienta in utilizarea pachetului MS Office de minim 1 an;
- o persoana inteligenta, capabila sa lucreze atat independent cat si in echipa;
- obisnuit/a sa iei initiativa atunci cand trebuie;
- cu o buna capacitate de comunicare scrisa si verbala;
- cu o buna organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca in general;
- cu rabdare si sa stii sa asculti interlocutorul;
- orientat catre atingerea obiectivelor;
- cu dorinta de a muta muntii din loc si de a creste un proiect la inceput de drum;

Descrierea jobului

Mai exact, in rolul tau vei fi responsabil de:
- sa identifici oportunitati noi de business development prin prospectare „la rece”;
- sa vinzi consultativ serviciile Woot conform strategiei comerciale;
- sa oferi sprijin clientilor telefonic si on-line.
- sa administrezi si sa dezvolti portofoliul de clienti
- sa comunici clar clientilor serviciile pe care Woot le poate oferi si sa te asiguri ca acestia inteleg si accepta termenii si conditiile Woot
- sa urmaresti și să actualizezi etapele procesului de comunicare cu clientii actuali si ale celui de contractare a clientilor potentiali
- sa monitorizezi rezultatele si statusul proiectelor / obiectivelor aflate în curs de desfasurare.
- sa mentii contactul cu clientii existenti, oferindu-le suport in ceea ce priveste nevoile si problemele lor
- sa negociezi contracte atat cu clientii noi, cat si cu cei existenti, cu scopul de a obtine pentru companie cel mai bun pret in schimbul produselor si serviciilor oferite
- sa raportezi evolutia ta in atingerea obiectivelor de vanzare, cat si vanzarile avute catre managerul de vanzari

Ce iti oferim noi:
- increderea si sustinerea noastra in cadrul unui proiect ambitios ce se va intinde pe termen lung;
- colectiv format din colegi cu bun simt si open-minded;
- sprijin in dezvoltarea ta profesionala si personala (participarea la traininguri specializate);
- un pachet salarial compus din salariu fix (conform experientei tale), bonus de performanta in functie de indeplinirea obiectivelor;
- toate instrumentele de lucru de care ai nevoie pentru a atinge performanta;

Woot.ro este cea mai mare platforma de curierat din Romania si este destinata atat persoanelor fizice, cat si celor juridice. Pe woot.ro poti trimite colete in ORICE TARA DIN LUME la cele mai bune preturi. Alege curierul potrivit nevoilor tale si expediaza coletele in cel mai scurt timp.
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024