Gratis

Sales Reprezentative

S.C. SKY GROUP SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii medii absolvite
Experienta in domeniu: constituie un avantaj
Operare PC: Microsoft Office
Cunostinte: tehnici de comunicare, relationare, prezentare, negociere si convingere; marketing si PR; promovarea de solutii tip "OEM"
Limbi straine: Engleza – constituie un avantaj
Permis conducere, categorii solicitate: cat. B
Abilitati de comunicare, organizare si planificare, negociere si vanzare;
Abilitati excelente de comunicare, de lucru in echipa cu termene limita
Persoana dinamica, cu initiativa si sociabila;
Persoana energica, persuasiva, cu atitudine serioasa, pozitiva;
Ambitios(a) si foarte perseverent(a).

Punct de lucru: Localitatea Timisoara, Judetul Timis

Descrierea jobului

Observă, studiază şi cercetează piaţa produselor si serviciilor furnizate de catre companie;
Identifică şi analizează tendinţe de marketing, vânzare si distributie ale produselor proprii şi ale produselor concurente în zona alocată;
Reprezintă compania pe piaţă şi promovează imaginea firmei prin adoptarea unei atitudini profesionale care să reflecte valorile firmei;
Detectează oportunităţi de vânzare si contacteaza noi clienţi; creaza si dezvoltă reţeaua de clienţi a firmei în regiunea alocată;
Negociază preţurile produselor în limitele stabilite de companie, completează şi încheie contracte comerciale cu potenţialii cumpărători;
Asigură asistenţa tehnică pentru clienţi pentru produsele sau serviciile livrate;
Intocmeşte rapoarte şi analize periodice referitoare la cererea, oferta şi vânzarea produselor şi serviciilor comercializate de firmă;
Realizează targetul lunar si urmareste incasarile comenzilor livrate.

Beneficii:
Pachet salarial motivant;
Telefon de serviciu;
Programe de training, formare si dezvoltare profesionala continua;
Bonus lunar in functie de performante;
Cadru de munca deosebit , modern, multe facilitati asigurate printre care masaj la birou.

De mai bine de 11 ani, compania Sky Group își păstrează poziția printre liderii pieței de printing din România. În tot acest timp, am continuat să construim pe o bază solidă de know-how și să îmbunătățim constant produsele și serviciile, răspunzând cerințelor de funcționalitate și competitivitate cu eficiență și dinamism.

Sky Group este unic importator si distribuitor ai produselor Sky Print si de curand unici importatori ai echipamentelor de printare ( imprimante si multifunctionale ) marca Pantum (by Lenovo )

Cu o retea de distributie de peste 1000 de revanzatori la nivel national , peste 60 de angajati ,o linie proprie de productie , o linie CTC , depozit in Timisoara si Bucuresti , compania se dezvolta exponential de la an la an ,oferind totodata angajatilor oportunitatea de avansare accelerata in cadrul companiei.

Pentru mai multe detalii despre companie va invitam sa accesati siteurile noastre : www.skygroup.ro www.skyprint.ro

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024