Publicat 04 Aug 2020 | Reactualizat 01 Sep 2020 | Expiră 04 Sep 2020

Sales representative - sisteme de irigatii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Diplomă studii universitare în agricultură sau economie;
  • Experiență minimă de patru ani în producția agricolă și irigații;
  • Experiența în vânzările de conducte și sisteme de irigare prin picurare constituie un avantaj;
  • Cunoștințe tehnice privind conductele de irigare, fitinguri și accesorii;
  • Experiența în întocmirea proiectelor de irigare este foarte importantă;
  • Capabil de muncă de teren organizată și independentă;
  • Abilități avansate de prezentare și negociere;
  • Abilitate puternică de afaceri și orientare către client;
  • Aptitudini operare PC;
  • Fluență în limba engleză;
  • Șofer activ care dorește să călătorească intens.

Descrierea jobului

  • Prezentarea programului de irigare către părțile cheie interesate (distribuitori, fermieri lideri de piață și alți clienți relevanți) și punerea la dispoziție a consultanței, îndrumării și suportului tehnic;
  • Crearea de noi relații cu clienții și dezvoltarea celor existente și gestionarea procesului de vânzare pentru asigurarea dezvoltării planului de afaceri;
  • Atingerea obiectivelor de vânzare;
  • Urmărirea livrării echipamentului și facturarea lui către investitor;
  • Monitorizarea instalării echipamentelor care urmează să fie instalate conform proiectului conceptual;
  • Participarea la târgurile comerciale și conferințele producătorilor de fructe și legume;
  • Prezentarea companiei;
  • Analizarea pieței și tendințelor și sugerarea eventualelor măsuri de îmbunătățire;
  • Monitorizarea continuă a activităților concurenților;
  • Supravegherea nivelului stocurilor și comunicarea cu managerul responsabil de sistemele de irigații;
  • Raportarea managerului responsabil cu sistemele de irigații.

Pipelife este unul dintre cei mai importanți producători și furnizori de conducte de plastic, cu aplicații în diferite industrii, cu o gamă largă de produse și soluții. Tocmai a fost înființat noul nostru departament pentru sisteme de irigații. Pentru a se ocupa de vânzările privind sistemele și echipamentele de irigații în România, căutăm o persoana cu inițiativă profesională și matură pentru poziția de Sales Manager – Sisteme de Irigații

Expirat
Sales representative - sisteme de irigatii  -  PIPELIFE Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles