Publicat 29 Sep 2008 | Reactualizat 28 Oct 2008 | Expiră 30 Oct 2008

Sales representative produse IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Abilitati de vanzare - candidatul stie sa contacteze persoanele de decizie la un potential client, stie sa puna intrebari pentru a descoperi nevoile clientului, sa finalizeze si sa mentina o relatie pe termen lung cu clientul;
- Atitudine orientata catre clienti - anticipeaza asteptarile clientului si ofera un plus de valoare pentru a raspunde cerintelor acestuia;
- Abilitati de comunicare si prezentare - isi structureaza ideile si pune accentul pe aspectele importante, asculta activ, raspunde concis si clar, este o prezenta placuta si ingrijita;
- Experienta in vanzari de minim un an pe un post similar (vanzari produse IT)
- Bune cunostinte de utilizare a calculatorului
- Persoana activa, abilitati de comunicare;
- Experienta in vanzari B2B poate constitui un avantaj;
- Capacitatea de a stabilii si realiza obiective
- Foarte bune calitati de comunicare si negociere
- Flexibilitate, tenacitate, dinamism, ambitie

Descrierea jobului

- realizarea ofertelor in conformitate cu cerintele si specificatiile clientului
- plasarea comenzilor
- promovarea si vanzarea produselor distribuite de companie
- mentinerea permanenta a relatiilor cu clientii;
- identificarea in permanenta a clientilor noi care au potential de colaborare cu firma;
- intalniri cu clientii, prezentarea echipamentelor si a gamei de servicii (profil, produse, servicii)
- derularea contractelor comerciale sau comenzilor cu partenerii companiei.
- intocmirea si administrarea bazelor de date privind clientii noi/potentiali si stocurile.
- consilierea clientilor;

Spanning is a strong team and we bring to success all of our efforts in developing solutions and quality services for all of our clients and partners. Spanning offers IT software and hardware solutions, consulting and essential IT services and support.

Expirat
Sales representative produse IT  -  Spanning

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles