de ani Fără Frică...

Publicat 22 Oct 2008 | Reactualizat 19 Nov 2008 | Expiră 22 Nov 2008

SALES & MARKETING MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

 minim 3 ani experienta in vanzari, marketing (domeniul pet / pet food constituie un avantaj)
 minim 1 an experienta in coordonarea unei echipe de vanzari
 studii superioare (reprezinta un avantaj absolvirea unei facultati de medicina veterinara)
 abilitati de comunicare, negociere, organizare si coordonare
 dinamic, proactiv, responsabil, orientat spre rezultate
 permis de conducere B fara antecedente
 engleza mediu
 cunostinte PC

Descrierea jobului

Obiective

Faciliteaza activitatea departamentului de vanzari in vederea:
• imbunatarii disponibilitatii produselor in punctele de vanzare selectate, prin intermediul unor strategii eficiente de vanzare, pret, distributie, promovare
• cresterii nivelului de satisfactie la nivelul clientilor
• realizarii obiectivelor strategice ale companiei (volum, cifra de afaceri, marja)

Responsabilitati Executive

Membru al echipei de management responsabil cu:
• Coordonarea si supervizarea departamentului de vanzari (5-6 reprezentanti vanzari)
• Analiza cifrei de afaceri, a volumelor, marjelor si adaosurilor per categorie de produse / per produs si per clienti / segmente clienti, compararea acestora cu obiectivele stabilite si stabilirea de masuri corective
• Dezvoltarea si implementarea politicii de vanzare (strategia de vanzari pe termen scurt -1 an, pregatirea planurilor de vanzari trimestriale si lunare)
• Dezvoltarea si implementarea politicii de distributie (managamentul stocului, urmarirea procesului in vederea optimizarii rutelor de livrare si a punctualitatii livrarilor etc)
• Dezvoltarea si implementarea politicii de pret, discount, oferte promotionale
• Dezvoltarea si implementarea politicii de comunicare (prezenta in reviste de specialitate, promovarea ofertelor comerciale, implementare activitatilor de merchandising in punctele de vanzare etc)
• Dezvoltarea si implementarea unui program coerent de cercetare a pietei (studiul competitiei – produse, preturi, discounturi, pozitionarea companiei versus competitie, satisfactia clientilor)

Oferta:

Pachet operational motivant si posibilitatea dezvoltarii personale si profesionale intr-o companie in dezvoltare.

Veteco Interservices este o companie de import si distributie specializata in prestarea de servicii comerciale cu produse specifice domeniului veterinar. Forta noastra comerciala si de asistenta tehnica este formata din medici veterinari fiind astfel capabili sa oferim cele mai bune, sigure si accesibile solutii pentru nevoile clinicilor, cabinetelor veterinare, fermelor si pet shop-urilor.
Pentru centrul sau operational din Bucuresti si pentru divizia de produse pet food, Veteco ofera oportunitatea integrarii in echipa comerciala ca Sales & Marketing Manager.

Expirat
SALES & MARKETING MANAGER  -  Veteco Interservices srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles