Sales Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Experienta in promovarea de servicii medicale si in relationarea directa cu medicii pe diverse specialitati;
  • Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa;
  • Buna negociere si abilitati de up-selling;
  • Abilitati de organizare, planificare si atentie la detalii;
  • Flexibilitate, rezistenta la stres, adaptabilitate in situatii noi;
  • Buna capacitate de promovare a serviciilor si deschidere de noi oportunitati de business;
  • Abilitatea de construi relații de incredere, ajutand la identificarea si intelegerea nevoilor adevarate;
  • Abilitatea de sustine/facilita prezentari in grupuri mici;
  • Proactivitate, empatie, perseverenta;
  • Capacitatea dovedita de a gestiona concomitent mai multe activitati;
  • Bune cunostinte operare PC;
  • Permis – categoria B.

Descrierea jobului

  • Promovarea si vanzarea directa a tuturor serviciilor medicale oferite de societate catre medicii targetati si direct catre pacienti si apartinatori atat prin intermediul telefonului cat si prin intalniri directe;
  • Implementarea actiunilor de vanzari si realizarea planului de vanzare in conformitate cu obiectivele proiectului bugetat si cu obiectivele setate de managerul direct;
  • Identificarea canalelor de promovare & vanzare eficiente cu partile si grupurile de interese majore si propunerea acestora catre managerul direct;
  • Mentinerea unei excelente colaborari cu personalul medical si informarea acestora in mod permanent cu privire la potentialii pacienti;
  • Pregatirea si gestionarea documentatiei contractuale necesare atat pentru medici colaboratori cat si pentru pacienti;
  • Comunicarea permanenta cu apartinatorii si pacientii atat in procesul de vanzare a serviciilor cat si in timpul procesului de internare si pe parcursul spitalizarii;
  • Urmarirea eficienta si in timp util a fiecarei etape din procesul de vanzare;
  • Crearea si mentinerea unei baze de date corecte si actualizate a prospectilor;
  • Redactarea regulata de rapoarte de vanzari cu privire la activitatea desfasurata si la rezultatele eforturilor de vanzari.
  • Dezvoltarea si mentinerea unor bune relatii atat cu colaboratorii activi, cat si cu cei potentiali;
  • Raportarea KPI regulat;
  • Pozitia va raporta catre Directorul de Vanzari.

Enayati Medical City a fost gândit timp de 8 ani de Dr. Wargha Enayati, fondatorul Rețelei Private Regina Maria, ca o continuare firească a misiunii sale de a îmbunătăți sistemul medical românesc, de a crea piață acolo unde nu există așa cum a făcut-o și prin deschiderea primei rețele private de sănătate, introducerea abonamentelor medicale și a multor altor inovații care au adus azi piața la un nivel de dezvoltare semnificativ, chiar și comparativ cu țările europene.

Enayati Medical City este primul Oraș Medical din România, inaugurat în ianuarie 2021, care integrează elita furnizorilor de servicii medicale și care oferă cele mai bune soluții medicale posibile din România, toate sub același acoperiș.

Desfășurat pe o suprafață totală de 35 000 de mp, Enayati Medical City cuprinde cel mai performant spital de boli interne și recuperare, cea mai modernă bază de recuperare medicală, spital integrat de oncologie, centru rezidențial de lux pentru persoane vârstnice și cea mai mare policlinică cu peste 60 de cabinete.

Enayati Medical City a adunat sub același acoperiș furnizorii medicali de top, cu scopul de a crește împreună nivelul serviciilor medicale din România, devenind un proiect unicat la nivel european, prin punerea la un loc a tuturor capacităţilor medicale şi de infrastructură.

Publicat 29 iul. 2022 Reactualizat 12 aug. 2022 Expiră 28 aug. 2022