Sales Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Limba engleza: mediu – scris si vorbit
Permis de conducere cat. B – minim 3 ani experienta
Cunostinte PC ( Microsoft Office ), SICAP ( constituie avantaj)
Experienta similara – minim 3 ani in vanzari
Disponibilitate de munca in program prelungit si de deplasare in zona arondata;
Permis de conducere categoria ”B”
Initiativa, entuziasm, integritate si spirit de echipa
Bune competente de negociere
Bune abilitati de comunicare
Rezistent la stres

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- negocierea si incheierea contractelor de vanzare
-vizite permanente la clienti si prezentare de produse si promotii;
- crearea si dezvoltarea relatiilor comerciale cu clientii;
- urmarirea instrumentelor de plata emise de catre clienti si incasarea facturilor la termen;
- identificarea noilor clienti potentiali in diverse segmente din piata zonei de responsabilitate - crearea bazelor de date cu clienti activi si potentiali;
- planificarea activitatilor de promovare / vanzare;
- participarea la sedintele departamentului de vanzari;
- intocmirea rapoartelor de activitate - saptamanale/lunare;
- completarea bazelor de informatii despre clientii potentiali si clientii actuali;

Beneficii Oferite:
- salariu corelat cu performanta si realizarile - salariu fix, comision, bonus;
- masina, laptop, telefon.
- mediu de lucru placut

Societatea Safety Concept Solutions SRL este producator si distribuitor de echipamente si accesorii pentru industrie, reprezentant al unora dintre cele mai recunoscute branduri de profil din Romania si din strainatate. In prezent, nivelul calitativ al produselor noastre este unanim recunoscut a fi unul foarte ridicat, materialele, accesoriile, echipamentele, sculele si uneltele folosite fiind cele mai bune si moderne de pe piata.

Publicat 28 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 28 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos