de ani Fără Frică...

Publicat 11 Sep 2008 | Expiră 12 Oct 2008

SALES MANAGER - DIVIZIA CARTE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienţă în distribuţie într-o editură de carte (constituie avantaj);
- cunoştinţe operare PC - Word, Excell, Internet;
- abilităţi de negociere;
- capacitate de planificare a timpului;
- rezistenţă la stres, dinamism;
- corectitudine si promptitudine în îndeplinirea sarcinilor de serviciu;
- modestie şi atitudine corectă în raporturile cu oamenii;
- comunicativitate, disponibilitate de a lucra în echipă.

Descrierea jobului

- identificarea de noi clienţi;
- ntocmirea bazei de date de clienţi actuali şi potenţiali;
- reprezentarea societăţii n relaţiile comerciale cu partenerii – firme distribuitoare de carte;
- negocierea contractelor de difuzare de carte;
- identificarea şi negocierea de noi variante de
expunere de carte n punctele de vnzare;
- primirea comenzilor de la distribuitorii de carte;
- primirea rapoartelor de vnzări de la distribuitori;
- ntocmirea periodica a situaţiilor de vnzări;
- salariu motivant;
- asigurare medicala gratuita.

ADEVARUL HOLDING este un trust de presa tanar, avand insa in portofoliu publicatii cu istorie pe piata media romaneasca.
„Dilema veche”, inca de la inceputul anilor ’90, este cea mai respectata revista din presa romaneasca de opinie sociala, politica si cultural-literara. „Dilemateca” reprezinta ghidul perfect in lumea cartilor. „Adevarul” este un ziar de mare notorietate si traditie iar „Click” este un cotidian cu o ascensiune rapida in bransa tabloidelor. “Foreign Policy Romania” este editia romaneasca a prestigioasei reviste americane de politica, economie si idei.

Expirat
SALES MANAGER - DIVIZIA CARTE  -  SC Adevarul Holding

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles