Gratis

Sales Field Tech Expert, Retail - Regiunea Nord-Vest

Vodafone Romania

Candidatul Ideal

  • Orientare spre oameni si capacitatea de a transmite informatii si de a-i invata pe altii;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Capabil sa coordoneze activitatea colegilor din regiunea in care activeaza (monitorizeaza rezultate, ofera suport, ofera coaching, etc);
  • Pasionat de tehnologie, Internet, aplicatii, social media si sistemele de operare ale telefoanelor mobile;
  • Abilități de prezentare;
  • Cunoștințe Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Disponibilitate pentru deplasari - regiunea Nord-Vest.

Descrierea jobului

  • Oferi suport, coaching și training la locul de muncă noilor angajați din magazinele proprii si ale partenerilor. Esti responsabil pentru monitorizarea performanței și furnizarea feedback-ului relevant în timpul perioadei de onboarding;
  • Creezi materiale de training pentru Echipa de Tech Experts;
  • Desfășori sesiuni de instruire în magazin, întâlniri și traininguri la locul de muncă pentru a obține performanțe mai bune;
  • Efectuezi vizite regulate la magazinele desemnate pentru discuții face2face și sesiuni de feedback cu agenți și manager;
  • Analizezi modul in care se desfasoara procesul de vanzare in magazin, identifici cauzele care stau la baza rezultatelor actuale, generezi solutii adaptate, propui si implementezi plan de actiune menit sa maximizeze vanzarile;
  • Identifici oportunitati de dezvoltare a zonei de non-connectivity si propui imbunatatiri pe serviciile existete / dezvoltarea unora noi care sa aduca plus valoare, esti la curent cu trendul din piata;
  • Acționezi ca „vocea” echipei comerciale în domeniu atunci când lansează noi produse și servicii (promovezi noile produse și servicii, asigurându-te că toți agenții sunt pregatiti să le vândă);
  • Colecteazi feedback relevant din teren cu privire la fluxurile operaționale de vânzări și promoțiile comerciale și il transmiti părților interesate;
  • Oferi feedback constant trainerilor funcționali cu privire la conținutul și livrarea training-urilor;
  • Lucrezi împreună cu Trainerii Funcționali pentru a dezvolta noi training-uri bazate pe feedback-ul din teren.

Vodafone România este unul dintre cei mai importanți furnizori de servicii de telecomunicații și tehnologie din lume, cu o vastă experiență în comunicații și Internet of Things, precum și în promovarea serviciilor financiare mobile și transformarea digitală pe piețele emergente.

La Vodafone, credem că oportunitățile și promisiunile unui viitor digital mai bun ar trebui să fie accesibile tuturor și ne asigurăm că cei mai vulnerabili nu sunt lăsați în urmă în călătoria către acel viitor. Prin intermediul tehnologiei noastre, lucram pentru a elimina diferențele existente și pentru a ajuta oamenii să contribuie în mod egal și pe deplin la societate.

De ce Vodafone?

Ne preocupăm să fim o companie dedicată diversității ca motor al schimbării; Ne dorim o lume mai conectată, mai incluzivă și mai durabilă; Folosim tehnologia pentru a reduce emisiile de carbon; Provocăm și inovăm pentru a conecta oameni, companii și comunități din întreaga lume; Cu noi poți să fii tu însuți, să împărtășești inspirație, să îmbrățișezi noi oportunități, să prosperi și să faci o diferență reală.

Vodafone se angajează să atragă, să dezvolte și să rețină cei mai buni oameni, oferind un loc de munca motivant și incluziv, în care talentul este cu adevarat recunoscut și recompensat. Ne angajăm să promovăm incluziunea pentru toți cu convingerea că diversitatea joacă un rol important în succesul companiei noastre. Îi incurajăm în mod activ pe toți să ia in considerare posibilitatea de a face parte din călătoria noastră.

Alatură-te astăzi companiei Vodafone Romania!

Together we can !

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024