Gratis

AGENTI VANZARI RETAIL , B2B (PROIECTE)

CENTINIUM DISTRIBUTION SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:

Experienta in vanzari de materiale de constructii de minim doi ani;
Cunoştinte tehnice in domeniu;
Studii superioare (constituie un avantaj);
Cunoştinţe bune de operare PC;
Permis de conducere categoria B- vechime min. 1 an.

Descrierea jobului

Atributii:

Dezvolta portofoliul de clienti/constructori;
Viziteaza periodic clientii / santierele pentru a descoperi oportunitati noi de vanzare;
Asigură promovarea produselor şi a sistemelor de lucru specifice companiei;
Pune accent pe promovarea solutiilor inovatoare aflate in portofoliul companiei;
Asigura asistenţa tehnică clienţilor care utilizeaza produsele companiei;
Organizeaza, impreuna cu reprezentantul tehnic, demonstratii practice de prezentare a produselor noi ale companiei;

Aptitudini:

Spirit de organizare; abilitati bune de comunicare şi spirit de lucru în echipă; flexibilitate; entuziasm; orientare catre rezultate; ataşament faţă de companie; creativitate; focalizare pe îmbunătăţirea continuă; capacitate de planificare si gestionare a timpului; spirit de iniţiativă; disponibilitate la program de lucru prelungit; orientare către clienţi.

Se ofera:

Pachet salarial motivant; masina de serviciu; laptop; tableta; telefon mobil; posibilitate de lucru si promovare intr-un mediu dinamic si in continua dezvoltare; dezvoltare profesionala prin instructaje periodice de specialitate.

CENTINIUM DISTRIBUTION este distribuitor al marcilor Alca Drain, Austrotherm, Bostik, Baumit, Duraziv, Policolor, Thrakon (Status), Saint-Gobain (Isover, Rigips), Roca, Niko, Koelner, Klingspor, Te-Ma, Vox Profile.

Centinium Distribution SRL este un important distribuitor pe piata materialelor de constructii in zona de sud a Romaniei, avand ca parteneri companii de renume.

Datorita acestui fapt, inca de la inceput, am acordat o atentie deosebita dezvoltarii bazei logistice, prin achizitionarea de masini de transport marfa, autoturisme pentru agentii de vanzari, utilaje pentru activitatea din depozit, etc.

Toate eforturile noastre, incluzand campanii de brand awareness si de hard sales precum si implementarea unei platforme IT integrate ce include soluții de tip ERP, CRM, Business Intelligence, Mobile SFA, au avut in vedere ridicarea standardului serviciilor oferite clientilor, satisfacerea necesitatilor partenerilor nostri si asigurarea de locuri de munca in conditii deosebite, oamenii fiind considerati resursa vitala a companiei noastre.

Suntem parte a unui grup de firme specializate în dezvoltare inteligentă in domeniul constructiilor: consiliere tehnica, distribuție promptă, arhitectură spectaculoasă, construcții durabile, finisaje oricât de complexe si tranzacții imobiliare reușite. Suntem o nouă specie de companie: Full-service. Suntem un grup de servicii integrate, capabil sa-ti realizeze proiectele imobiliare, de la A la Z.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024