Publicat 03 Apr 2017 | Reactualizat 29 Apr 2017 | Expiră 04 Mai 2017

Sales - relatii clienti vanzari - derulare contracte - facturare

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Vanzari, IT Software, Relatii clienti / Call center

Candidatul ideal

Absolvent ASE sau Politehnica, ordonat, politicos, social si cu abilitati de comunicare
Abilitate in editare documente Word+Excel sau un minim de cunostinte de operare documente si facturare reprezinta un avantaj fata de alti candidati.

Descrierea jobului

Contacteaza clienti existenti si potentiali sau raspunde cererilor venite de la acestia;
Prezinta produsele si serviciile companiei clientilor;
Negociaza contracte (conditii comerciale) in limita competentei postului cu clientii si urmareste semnarea lor de catre clienti;
Gestioneaza portofoliul de clienti alocat:
- Intocmire, urmarire si derulare contracte, acte aditionale, facturi/incasari;
- Preia comenzi de la clienti si urmareste finalizarea lor la client;
- Persoana de contact a clientilor pentru orice fel probleme legate de derularea contractului;
- Identifica si verifica sesizarile clientilor / propune masuri de rezolvare.
Realizeaza centralizatoare si alte materiale necesare activitatii sau cerute de management;
Alte sarcini conexe specifice activitatii.

S.A.S Grup SRL este producator de software si sisteme monitorizare de la distanta - lider pe piata in domeniul sistemelor de localizare flote auto prin GPS - www.sasgrup.ro

Sales - relatii clienti vanzari - derulare contracte - facturare  -  S.A.S. Grup SRL