Publicat 29 Nov 2007 | Reactualizat 28 Dec 2007 | Expiră 29 Nov 2007

Retail Sales Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Job Title: Retail Sales Manager (RSM)
Department: Sales Departament
Reporting to (position) Sales Director (SD)
Candidatul ideal poate indeplini cu succes task-urile descrise mai jos si poseda o experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara.

Descrierea jobului

Overall purpose of the job: Maximizarea vanzarilor pe segmentul de retail si distributie, implementarea si dezvoltarea strategiei de vanzare si distributie, imlementarea politicilor de credit si de vanzare.

Main Responsabilities and tasks:
Realizarea targetelor de vanzari propuse si agreate cu SD pt. clientii din retail
Realizarea targetelor de profitabilitate propuse si agreate cu SD
Dezvoltarea portofoliului de clienti pr baza planului anual de vanzare
Negocirea si stabilirea conditiilor comerciale cu toti clientii din Retail
Stabilirea politicii de disconturi pt. clientii din retail conform cu politica de vanzari si in concordanta cu politica firmei
Stabilirea preturilor de raft de vanzare impreuna cu product managerii conform cu politica de vanzari
Initierea campaniilor de BTL pe baza planului de marketing
Stabilirea si evaluarea sarcinilor de serviciu a personalului din subordine pt. activitatea zilnica si performanta anuala
Coordonarea si asumarea responsabilitatii echipei de vanzari din subdepartamentul retail
Initierea si propunerea de noi produse in vederea atingerii sau depasirii cotei de piata si a CA

Factor analysis and job evaluation :
Realizarea targetelor de vanzari
Realizarea targetelor de profitabilitate
Extinderea retelei de retail si cresterea ponderii acesteia in CA anuala a companiei

Descrierea companiei

Companie multinationala

Expirat
Retail Sales Manager  -  United Electric Industry