Publicat 13 Apr 2006 | Reactualizat 16 Apr 2006 | Expiră 14 May 2006

Retail Network Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare finalizate cu profil tehnic, inginerie sau informatica
- experienta minim 2 ani intr-un post similar si minim 5 in vanari
- experienta intr-o companie multinationala sau de distributie constituie un avantaj
- cunostinte avansate de limba engleza si operare PC
- abilitati excelenete de comunicare, negociere si organizare
- capacitatea de a elabora strategii si business plan

Descrierea jobului

- este responabil de desfasurarea la standardele solicitate a activitatii din agentiile Rodipet care fac parte din zona de est
- elaboreaza strategia de vanzari a zonei, stabileste targetele (pe termen scurt si lung), obiectivele si procedurile operationale, urmareste, verifica si coordoneaza aplicarea si atingerea acestora
- analizeaza si evalueaza eficienta vanzarilor, a metodelor, a costurilor si a rezultatelor
- elaboreaza si administreaza bugetele de vanzari si supreaveagheaza elaborarea si administrarea bugetelor operationale locale
- realizeaza studii de piata si anticipa directia in care se va indreapta in viitor
- promoveaza, stabileste si mentine o relatie solida si pozitiva cu partenetii, clientii si furnizorii
- recruteaza, formeaza, supervizeaza si evalueaza echipele de vanzari si directorii de agentie

Oferta (bonusuri, beneficii):

- pachet salarial motivant in functie de experienta
- telefon
- masina de serviciu
- alte beneficii in functie de realizari

Suntem cea mai mare companie de distribuţie de presa si produse complementare din România, singurul transportator si distribuitor care aprovizionează zilnic Bucurestiul si toate judeţele tarii. Scopul nostru este sa promovam si sa fim reprezentaţi de oameni care găsesc soluţii excelente si unice.

In prezent compania se afla in plina campanie de dezvoltare, se diversifica gama de produse si se extinde reteaua de distributie. Serviciile noastre solicita din partea echipei standarde inalte de calitate care pot fi obtinute printr-o excelenta comunicare si suport logistic si tehnic performant.

Noii membrii ai echipei vor deveni parte integranta a unui concern care valorizeaza satisfactia angajatilor si rasplateste performanta.

Expirat
Retail Network Manager  -  S.C.RODIPET.S.A.