Publicat 28 Oct 2019 | Reactualizat 27 Nov 2019 | Expiră 28 Nov 2019

Responsabil SSM, SU, RSVTI

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cursuri de specialitate: securitate și sănătate în muncă, operator responsabil cu supravegherea tehnică a instalațiilor/echipamentelor din domeniul ISCIR;
- Cunoștințe Microsoft Office;
- Capacitate de analiză, spirit de ordine și disciplină, hotărât, determinant, putere de observație, viteză de reacție, punctualitate și respectarea termenelor stabilite, spirit tehnic, putere de decizie și asumarea responsabilităților, abilități de comunicare și lucru în echipă, flexibilitate, preocupare permanentă pentru ridicarea nivelului profesional individual, abilități de coordonare a echipei și de delegare, capacitate de organizare și planificare, abilități de dezvoltare a oamenilor, gândire logică și tehnică, soluționare.

Descrierea jobului

Coordonează activitatea de protecție civilă, sănătate și securitate în muncă, PSI , RSVTI pentru punctele de lucru și sediul societății;
Supraveghează derularea contractelor pentru mentenanță specifică periodică și înlocuire la ieșirea din garanție a sistemelor și componentele sistemului integrat de prevenție și stingere a incendiilor;
Propune, comunică și urmărește implementarea de măsuri de îmbunătățire relativă la activitatea de care este responsabil;
Asigură instruirea personalului în aceste domenii în conformitate cu legislația în vigoare;
Urmărește indicatorii proceselor pentru care este responsabil, stabilește și implementează măsuri corective pentru atingerea țelurilor propuse și asigură îmbunătățirea continuă a proceselor;
Întocmește periodic documentațiile/rapoartele conform specificațiilor prevăzute de legislația în vigoare și le transmite organelor împuternicite;
- Prelucrează datele solicitate și raportează periodic conducerii locale și centrale, stadiul actual;
- Stabilește necesarul de instruire pentru personalul din șantier în domeniul SSM-PSI -RSVTI;
- Întocmește tematica de pregătire în domeniu;
- Efectuează inspecții în domeniu și raportează neconformitățile;
- Eliberează sau blochează pentru funcționare utilajele, din punct de vedere SSM și PSI;
- Eliberează permise de lucru cu foc deschis, respectiv stabilește personalul autorizat/delegat să facă acest lucru;
- Evaluează și menține legătura cu subcontractorii și prestatorii de servicii prezenți în punctele de lucru, pe linie SSM, SU, audituri și paza și propune alternative luând în calcul respectarea legislației a normelor interne;
- Aplică prevederile procedurilor de sistem și instrucțiunile de lucru specifice în conformitate cu certificările existente ale societății.

Expirat
Responsabil SSM, SU, RSVTI  -  Arcada Company

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles