de ani Fără Frică...

Publicat 24 Oct 2019 | Expiră 24 Nov 2019

Responsabil SSM , PSI si Mediu

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

  • Studii superioare
  • Detine Certificat de Inspector Specialist SSM
  • Instruire in domeniul sistemului de management ISO 90001, ISO 14001, IATF 16949, OHSAS 18001 si al Auditului intern
  • Cunostinte legislative privind protectia mediului
  • Cunostinte legislative privind sanatatea si securitatea muncii
  • Cunostinte avansate MS Office
  • Cunostinte limba engleza (italiana constituie avantaj)
  • Bune abilitati de instruire si comunicare
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Capacitate de organizare si control

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Mentine legatura cu consultantul extern pe linie de PSI si SSM, participa si supravegheaza aplicarea reglementarilor specifice
  • Realizeaza instructajul introductiv general de protectia muncii atunci cand este cazul in conformitate cu legislatia in vigoare
  • Realizeaza planul anual de prevenire, protectie si sanatate in munca compus din masuri tehnice, organizatorice si sanitare
  • Participa la elaborarea de proceduri/instructiuni specifice de mediu
  • Propune masurile care trebuie implementate in vederea conformarii la schimbarile legislative pe linie de SSM si mediu
  • Colecteaza si prelucreaza informatiile privind aspectele de mediu si intocmeste raportarile specifice
  • Monitorizeaza factorii de mediu (apa, aer, sol, emisii COV) conform dispozitiilor din autorizatia de mediu
  • Urmareste efectuarea colectarii selective a deseurilor si valabilitatea contractelor cu societatile valorificatoare
  • Urmareste indeplinirea obiectivelor anuale de reciclare pentru AFM, la abalajele introduse pe piata national

Oferim:
  • Dezvoltarea unei cariere intr-o companie de succes
  • Salariu in conformitate cu cerintele pozitiei
  • Oportunitati de formare, instruire si crestere profesionala
  • Conditii de lucru la standarde europene

Fondata în 1945, societatea Tecnostamp Triulzi Group International, a cunoscut o creștere prin inovație tehnică și extindere internațională.
De-a lungul istoriei noastre, am fost capabili sa adunam sub un singur acoperis, o serie importantă de tehnologii, așa-numitul "one-stop" portofoliu de tehnologie, de la concepere matrite la injectare mase termoplastice, de la turnare mase termorigide pana la vopsire prin pulverizare, de la gravare prin laser la sudura prin rezistență, de la tampografie la serigrafie , de la stantare la cald la asamblari complete.
O echipa tanara si motivata, combinata cu tehnicieni experimentați, sunt în măsură să realizeze așteptările clienților, prin experiență, disciplină, flexibilitate și know-how.
Politica de resurse umane urmareste o colaborare permanenta, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipa puternica, unita si implicata in construirea succesului companiei.
Atragerea de oameni bine pregatiti profesional si perfectionarea lor continua sunt prioritati permanente ale companiei.
Iti place sa lucrezi in echipa? Iti doresti un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate?
Poti veni si tu in echipa noastra!
Trimite un CV si o Scrisoare de intentie
Aplicatiile tale vor fi strict confidentiale. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Expirat
Responsabil SSM , PSI si Mediu  -  SC TECNOSTAMP TRIULZI EAST EUROPE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles