Responsabil SSM PSI Mediu

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Sudii superioare tehnice;
  • Experienţă de minim 2 ani în activitatea de SSM/PSI/Mediu;
  • Curs de perfecționare/specializare în domeniul SSM de minim 80 ore;
  • Absolvirea cu diploma sau certificat de absolvire, după caz, a unui program de invatamant postuniversitar în domeniul securității și sănătății în muncă, cu o durata de cel puțin 180 de ore.
  • Curs de evaluator al riscurilor pentru securitate și sănătate în muncă;
  • Curs de perfecționare Cadru tehnic cu atribuții în domeniul prevenirii și stingerii incendiilor
  • Curs Responsabil Mediu;
  • Capacitate de organizare, onestitate şi confidenţialitate;
  • Eficiență și responsabilitate în luarea deciziilor;
  • Cunoștințe solide privind legislația specifică în vigoare.

Descrierea jobului

  • Organizarea activității SSM/PSI/Mediu conform legislației specifice în vigoare;
  • Evaluarea riscurilor privind securitatea și sănătatea angajaților și elaborarea unui plan și a instrucțiunilor de prevenire și protecție, în funcție de particularitățile activității desfășurate;
  • Elaborarea de instrucțiuni proprii de aplicare a normelor de SSM în funcție de particularitățile proceselor de munca, de numărul de angajați, de riscurile de accidente și îmbolnăviri profesionale;
  • Întocmește și actualizează anual (sau de cate ori situația o cere) planul propriu SSM;
  • Aplică și actualizează documentațiile interne conform reglementărilor legislative în vigoare și normele referitoare la prevenirea riscurilor de incendii, protecția sănătății angajaților;
  • Respectă și pune în aplicare procedurile referitoare la SSM/PSI/Mediu;
  • Verifică lunar, sau de cate ori este nevoie, fiecare locație unde își desfășoară activitatea personalul societatii și întocmește raportul de audit pe care îl prezintă Conducerii;
  • Verifică și aprobă documentația SSM a subcontractorilor, prestatorilor, etc. care au contracte în derulare cu societatea, pe lucrările executate de aceasta;
  • Efectuează instruirea introductiv generală și instruirile periodice, conform prevederilor legale.
  • Întocmește și gestionează documentația specifică sistemului de management de mediu cu aprobarea Conducerii și conform prevederilor legislative în vigoare.

Simigeria/Pizzeria LUCA se dezvolta continuu prin seriozitate, ambitie, perseverenta, implicare, onestitate si harnicie.

Acestea sunt valorile dupa care se ghideaza, pe care le pune in serviciul clientilor si pe care le incurajeaza si le cultiva angajatilor, fiind mereu dedicati dezvoltarii lor profesionale.
In cei peste 10 ani de activitate, LUCA a dezvoltat un management organizational, cuprinzand traininguri si stagii de pregatire, activitati ce s-au reflectat in expertiza si fidelizarea angajatilor.
De aceea, ii sprijinim si incurajam pe cei peste 1400 de angajati sa aiba initiative si sa se dezvolte personal si profesional.
Publicat 28 sept. 2021 Reactualizat 26 oct. 2021 Expiră 28 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos