Responsabil Recrutare Sibiu / Cluj

MEDIPLUS EXIM SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui Responsabil Recrutare - Sibiu si Cluj, care sa se alature Echipei de Resurse Umane A&D Pharma – Group. Obiectivul acestui rol este de a identifica si atrage candidatii potriviti pentru pozitiile deschise in cadrul organizatiei.

Ce asteptam de la tine?

Studii superioare finalizate, master intr-un domeniu conex resurselor umane reprezinta un avantaj.
Experienta 1-2 ani in recrutare.
Experienta si expunere in lucru cu persoane pe pozitii manageriale (clienti interni/externi).
Excelente abilitati de comunicare, relationare, prezentare.
Abilitati organizatorice, gandire analitica, capacitate de gestionare simultana a mai multor proiecte, obisnuinta de a lucra cu deadline-uri.
Pasiune pentru domeniul resurselor umane.
Limba engleza – nivel mediu.
Cunostinte operare MS Office.
Disponibilitate pentru calatorii in tara (permis categoria B obligatoriu).

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitatile tale in acest rol?

Organizeaza si gestioneaza procesele de recrutare si selectie de personal.
Posteaza anunturile de recrutare in media si prelucreaza aplicatiile primite.
Gestioneaza baza de date de candidati.
Colaboreaza in permanenta cu clientii interni in vederea identificarii nevoilor de recrutare si definirii profilului candidatului ideal.
Ofera suport managerilor din departamentele alocate pe probleme specifice de resurse umane.
Faciliteaza schimbarile organizationale in departamentele alocate.
Participa la evenimente si prezentari de recrutare si promovare a imaginii de angajator.
Asigura integrarea noilor angajati in departamentele alocate.
Gestioneaza relatia cu entitati externe (agentii, site-uri de recrutare, scoli si universitati de profil).
Realizeaza diferite rapoarte specifice activitatii.

Ce oferim?

Mediu de lucru intr-o companie stabila de distributie si retail farmaceutic cu acoperire nationala, in care punem pret pe deschidere si colaborare intre colegi.
Spatiu pentru dezvoltare profesionala prin oferirea constanta de oportunitati de crestere si promovare in cadrul companiei.
Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.
Reduceri substantiale la branduri din portofoliul de produse proprii si exclusive.
Oferte speciale de la partenerii companiei.
Zile de concediu suplimentare in functie de vechime.
Invatare continua - platforma de e-learning si acces gratuit la Bookster.

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, parte a Dr.Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distributie si retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distributie de medicamente, Mediplus, al lanţurilor de farmacii Sensiblu si Dr.Max.

Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

Mai multe informatii pe: www.adpharma.com

Publicat 16 iun. 2022 Reactualizat 14 iul. 2022 Expiră 16 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos