RESPONSABIL PRODUSE NECONFORME (DEPOZIT BOLINTIN DEAL)

NETWORK ONE DISTRIBUTION 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

-Abilitati de organizare, planificare si prioritizare a activitatilor
-Abilitati de comunicare, interrelationare si lucru in echipa
-Capacitate de analiza si spirit de initiativa
-Cunostinte sistem WMS
-Experienta depozit constituie avantaj
-Cunostinte operare MS Office ( Excel, Word )
-Cunostinte SAP (constituie un avantaj)

Descrierea jobului

Preia returul de la curier/transportator;
Identifica din ce factura face parte produsul si informeaza vanzatorul privind sosirea la depozit si starea lui (deteriorat/vandabil);
Inregistreaza returul in sap si obtine aprobarea cotatiei de la vanzator;
Transfera produsul in stoc comercial sau resigilate in functie de starea produsului;
In cazul produselor resigilate, efectueaza in sap resigilarea dupa ce obtine notificarea de la departamentul RMA;
Transfera produsele la raft sau aloca taskuri de transfer stivuitoristilor;
Verifica motivul deteriorarii produselor si demareaza procesul de despagubire catre transportator/curier;
Preia produsele marcate la receptie cu status QI sau ambalaj neconform;
Transmite poze din care sa reiasa defectul produselor catre departamentele Achizitii si RMA;
Solicita notificare resigilare pentru produsele neconforme si apoi efectueaza transferul produselor resigilate in gestiunea comerciala;
Transfera produsele cu ambalaj neconform in gestiunea 1214 (produse cu ambalaj deteriorat)
Retine seriiile produselor si emite raport status pentru departamentul de Achizitii marfa;
Preda produsele in baza outbound delivery catre departamentul Expeditii marfa.

Network One Distribution e pe piata de distributie inca din 2002 iar drumul a fost o aventura inca de la inceputuri. Credem in oameni si in valoarea livrarii unui serviciu de calitate catre clienti, parteneri si angajati. Tinem pas cu schimbarile si inovatiile aparute si ne ridicam la cele mai exigente cerinte. Ne dedicăm eforturile pe dezvoltarea unui business sănătos, urmând un model viabil pe termen lung pentru noi și partenerii noștri.

Publicat 23 Nov. 2022 Reactualizat 21 Dec. 2022 Expiră 23 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.