Gratis

Responsabil mediu in constructii

WEBUILD SPA

Candidatul Ideal

  • Studii in domeniul tehnic;
  • Cunoasterea aprofundata a legislatiei si reglementarilor privind protectia mediului;
  • Experienta in domeniu - minim 1 an;
  • Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Bune calitati de planificare si organizare in gestionarea concomitenta a mai multor sarcini;
  • Excelente abilitati de comunicare;

Descrierea jobului

  • Ajuta Managerul de Mediu la elaborarea și punerea în aplicare a planului de management de mediu;
  • Se ocupa de instruirea, formarea si informarea personalului lucrarii, implicat in Planul de Management al Mediului;
  • Efectueaza verificari si intocmeste procese verbale privind impactul adus de activitatea din santier asupra aspectelor de mediu;
  • Planifica, efectueaza si formalizeaza verificarile interne la subantreprenori;
  • Se ocupa de instruirea, formarea si informarea personalului lucrarii, implicat in Planul de Management al Mediului.
  • Intocmeste planul de instruire si tematicile de instruire;
  • Efectueaza evaluarea aspectelor semnificative de mediu;
  • Aduna si gestioneaza inregistrarile;
  • Elaboreaza procedurile de mediu referitoare la diversele activitati ale societatii si le innoieste pe cele existente;
  • Coordonează activitățile desfășurate de către companiile externe specializate care se ocupă de probleme legate de mediu;
  • Difuzeaza legile si regulamentele societatii in materie de protectia mediului intregului personal angajat, Sefilor de santier, precum si Documentul de Evaluare si documentul de MANAGEMENT a aspectelor/impacturilor de mediu si respectivele instructiuni operative;
  • Propune si aplica sanctionarea angajatilor care prin actiunile lor pot produce accidente/incidente sau evenimente mediului
  • Verifica daca deseurile generate in cadrul santierului sunt gestionate conform procedurilor de sistem - Responsabil de mediu/gestiunea deseurilor.

Webuild, the new group born in 2020 from Salini Impregilo, is a leading global player in the construction of large, complex projects for sustainable mobility, clean hydro energy, clean water, green buildings, supporting clients in achieving sustainable development goals . We bring change to the territories where we operate, building innovative and sustainable works capable of meeting the needs of today's and tommorrow's people.

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 16 Mai 2024