Gratis

Responsabil mediu in constructii

WEBUILD SPA

Candidatul Ideal

  • Studii in domeniul tehnic;
  • Cunoasterea aprofundata a legislatiei si reglementarilor privind protectia mediului;
  • Experienta in domeniu - minim 1 an;
  • Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Bune calitati de planificare si organizare in gestionarea concomitenta a mai multor sarcini;
  • Excelente abilitati de comunicare;

Descrierea jobului

  • Ajuta Managerul de Mediu la elaborarea și punerea în aplicare a planului de management de mediu;
  • Se ocupa de instruirea, formarea si informarea personalului lucrarii, implicat in Planul de Management al Mediului;
  • Efectueaza verificari si intocmeste procese verbale privind impactul adus de activitatea din santier asupra aspectelor de mediu;
  • Planifica, efectueaza si formalizeaza verificarile interne la subantreprenori;
  • Se ocupa de instruirea, formarea si informarea personalului lucrarii, implicat in Planul de Management al Mediului.
  • Intocmeste planul de instruire si tematicile de instruire;
  • Efectueaza evaluarea aspectelor semnificative de mediu;
  • Aduna si gestioneaza inregistrarile;
  • Elaboreaza procedurile de mediu referitoare la diversele activitati ale societatii si le innoieste pe cele existente;
  • Coordonează activitățile desfășurate de către companiile externe specializate care se ocupă de probleme legate de mediu;
  • Difuzeaza legile si regulamentele societatii in materie de protectia mediului intregului personal angajat, Sefilor de santier, precum si Documentul de Evaluare si documentul de MANAGEMENT a aspectelor/impacturilor de mediu si respectivele instructiuni operative;
  • Propune si aplica sanctionarea angajatilor care prin actiunile lor pot produce accidente/incidente sau evenimente mediului
  • Verifica daca deseurile generate in cadrul santierului sunt gestionate conform procedurilor de sistem - Responsabil de mediu/gestiunea deseurilor.

Webuild, the new group born in 2020 from Salini Impregilo, is a leading global player in the construction of large, complex projects for sustainable mobility, clean hydro energy, clean water, green buildings, supporting clients in achieving sustainable development goals . We bring change to the territories where we operate, building innovative and sustainable works capable of meeting the needs of today's and tommorrow's people.

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 16 Mai 2024