Gratis

Responsabil Mediu - Brasov

NEW-RECYCLING SRL

Candidatul Ideal

New Recycling este o companie matură, cu o experienţă vasta în domeniul transporturilor rutiere şi managementul deşeurilor nepericuloase.

Cautam un Responsabil de mediu care sa se alature echipei noastre, pentru sediul din Brasov.

Cerinte :
Cunoasterea legislatiei privind protectia mediului;
Experienta anterioarape un post similar minim 1 ani;
Certificat de specialist managementul deseurilor/Resposansabil mediu;
Studii de licenta in domeniul stiintelor de mediu sau domenii conexe ,reprezinta un avantaj;
Capacitate de analiza ,abilitati de comunicare si colaborare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Asigura consultanta in ce priveste trasabilitatea deseurilor( identificarea si codificarea deseurilor, gestionarea corecta a deseurilor, intocmirea documentelor necesare)
Va acorda solutii practice pentru gestionarea categoriilor de deseuri reglementate prin acte;
Raspunde de mentinerea certificarii sistemului de management integrat;
Coordonarea procesului de obtinere sau revizuire a tuturor avizelor si transmiterea rapoartelor periodice catre Agentia de Mediu ;
Intocmeste raportul lunar de gestionare a deseurilor, rapoarte de neconformitate,cu monitorizarea stadiului de realizare al acestuia;
Monitorizarea si raportarile pe tipuri de deseuri ;
Efectueaza controale interne pentru verificarea conformarii cu cerintele de mediu si intocmeste rapoarte catre conducere;
Urmareste si raspunde de gestionarea ,controlul si raportarea deseurilor;
Participa la inspectiile in teren ale autoritatilor;
Elaborarea programului de mediu,managementul deseurilor, inclusiv in domeniul substantelor periculoase.

Ce oferim:
Salariu competitiv, tichete de masa 40 lei/zi;
Bonus in functie de obiective;
Prime de sarbatori;
Oportunitati de dezvoltare profesionala;
Mediu de lucru placut.

NEW RECYCLING oferă clienților săi, o gamă complexă de servicii specializate, integrate, de colectare, procesare, reciclare și valorificare a deșeurilor periculoase și nepericuloase.
Viziunea noastră este ca în următorii ani să devenim una dintre cele mai importante companii româneşti din domeniul managementului deşeurilor şi un model în ceea ce priveşte conduita în afaceri în România.
Misiunea asumată este de a gestiona deşeurile eficient şi responsabil, prin reciclare şi valorificare.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 25 Apr. 2024