Publicat 02 Mar 2021 | Expiră 08 Mar 2021

Responsabil Marketing&PR

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ti-ai dori sa faci parte dintr-o echipa dinamica, ambitioasa, cu obiective bine stabilite?

Daca esti o persoana responsabila, pasionata de Marketing, hai in echipa Webee!

Cum stii daca te cautam pe tine?

Ai studii superioare finalizate, de preferat in Marketing;
Ai experienta de lucru in Management/Marketing&PR - minimum 5 ani;
Ai excelente abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
Esti o persoana creativa, cu initiativa si ai o atitudine pozitiva;
Ai o excelenta capacitate de organizare si planificare, dar si o deosebita atentie la detalii;
Cunosti limba engleza la nivel avansat(scris si vorbit);
Ai cunostinte in operarea PC, MS Office, programe de grafica si ai abilitati tehnice dezvoltate;
Ai experienta in Online Marketing, eCommerce, in optimizare, analiza, coordonare si raportare;
Ai experienta practica in coordonare programe CRM si loializare client.

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale:

Urmarirea si implementarea strategiei de brand in corcondanta cu obiectivele generale de business si bugetele aprobate;
Coordonarea pregatirii materialelor si a vizualurilor necesare campaniilor publicitare;
Propunerea parteneriatelor, evenimentelor si a campaniilor pentru cresterea notorietatii, traficului si vanzarilor pentru loializarea si retentia clientilor;
Analiza si propunerea de linii generale ale strategiei de loializare;
Realizarea rapoartelor si prezentarilor periodice;
Dezvoltarea strategiei relatiei cu parteneri, media, comunicare PR, evenimente, etc.;
Redactarea comunicatelor de presa, advertorialelor, traducerilor,etc;
Organizarea si implementarea evenimentelor la care compania este partenera;
Estimarea rezultatelor campaniilor propuse, urmarirea evolutiei rezultatelor pe perioada derularii acestora, analizarea rezultatelor;
Participarea activa la integrarea comunicarii pe canalele agreate.

Ce iti oferim:

Beneficii financiare pe masura muncii tale;
O cultura in care crestem constant nivelul echipei;
Feedback personalizat legat de activitatea ta si sprijin constant pentru a evolua continuu;
Salariu fix, pe care il vei primi fara intarziere de fiecare data;
Garantia ca propunerile tale vor fi luate in calcul.

Crezi ca te descrie acest job?

Aplica acum sau trimite-ne CV-ul tau pe e-mail, la adresa: webeeromania@gmail.com, impreuna cu raspunsul la urmatoarele intrebari:

1. Care este cea mai mare realizare a ta si de ce?
2. Care este nivelul salarial asteptat?
3. Ai avut oameni in subordine? Daca da, cati?

Webee Toys Trading este parte a companiei internationale Webee Toys, pe care o reprezinta cu mandrie in Romania. Webee Toys a fost infiintata la nivel international in anul 2010, stabilindu-si ca scop integrarea in mediul online a unui instrument educational, util copiilor cu varste cuprinse intre 1-6 ani, sub forma unor jocuri, astfel fiind conceputa Consola Educativa Webee, si totodata conceputa platforma Webee World. In timp, compania a format o lume a jocurilor educationale, care sporesc competentele si abilitatile copiilor. In prezent, Consola Webee este vanduta in Romania, Israel, Turcia, Australia, Rausia si Statele Unite, avand planuri de dezvoltare si in alte parti ale lumii.

Expirat
Responsabil Marketing&PR  -  Webee Toys Trading S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles