Publicat 24 Oct 2017 | Reactualizat 20 Nov 2017 | Expiră 23 Nov 2017

RESPONSABIL MARKETING DIGITAL

1 post

Candidatul ideal

Pasionat de social media, e-commerce si mediul online, in general;
Este dinamic, entuziast si orientat catre rezultate;
Are cunostinte de marketing online, google analytics, PPC (Facebook Ads, AdWords), Content Marketing, Social Media, Copywriting si Web Analytics;
Demonstreaza capacitati de analiza si sinteza, precum si viziune strategica;
Se exprima corect in limba romana, atat verbal, cat si in scris;
Detine bune cunostinte de limba engleza sau franceza, atat comunicare verbala, cat si in scris;
Are foate bune abilitati de comunicare si relationare;
Este o persoana flexibila si lucreaza bine atat individual, cat si in echipa.

Pregatirea necesara postului: - studii superioare finalizate in unul din domeniile comunicare, IT, marketing, PR;
Experienta relevanta in domeniu: – minim 2 ani pe un post similar;
Cunostinte:
- Foarte buna cunoaştere a marketing-ului digital;
- Foarte bune cunostinte operare PC: MS Office (Word, Excel, PowerPoint); un plus il reprezinta cunoasterea utilizarii Office 365°;
- Cunostinte foarte bune de SEO si SEM;
- Cunostinte privind utilizarea Google Adwords, Google Adsense, Google Analytics;- Abilitatile de editare in HTML si de lucru cu programe precum Adobe Illustrator, Photoshop, Flash sunt un plus
- Cunoştinţe de limba franceza sau engleza – cel putin nivel mediu;
- Cunoştinţe privind piata serviciilor si B2B.
Cerinte psihologice (cognitive, afective, comportamentale):
- Inteligenţa generala peste nivelul mediu;
- Inteligenta emotionala superioara (capacitate de relationare foarte buna, echilibru emotional);
- Creativitate;
- Abilitaţi foarte bune de planificare şi organizare;
- Deprinderi de cercetare şi investigare;
- Capacitate de analiza, sinteza si decizie;
- Atentie concentrata si distributiva foarte buna;
- Asumarea responsabilitaţii;
- Confidenţialitate;
- Rezistenţa la sarcini multiple;
- Deprinderea de a lucra in echipa;
- Initiativa, proactivitate;

Descrierea jobului

SARCINI SI RESPONSABILITATI
Vei planifica, implementa si monitoriza campanii de marketing online (PPC, Marketing Automation, Email Marketing, PPC, SEO, CRO, Inbound Marketing);
Vei analiza si identifica modalitati de imbunatatire si optimizare a ratei de conversie si a experientei clientilor online;
Vei analiza piata de profil si vei identifica cele mai potrivite canale de comunicare;
Vei optimiza costurile si vei urmari constant performanta campaniilor;
Vei asigura mentenanta si updates pe conturile de retele sociale, site-urile si microsite-urile din gestiune;
Vei pregati analize, rapoarte, prezentari si situatii financiare;
Vei mentine legatura cu agentiile partenere (digital, media, creatie).

Up Romania este noua identitate a Cheque Dejeuner Romania S.R.L. si isi propune sa ofere clientilor si partenerilor sai servicii integrate care sa le simplifice interactiunile, procesele, deciziile, adoptand o atitudine de intelegere profund umana a nevoilor acestora si sustinand bunele practici de responsabilitate sociala.
Tichetele si cardurile de masa, tichetele cadou, tichetele sociale si cele sociale de gradinita, voucherele si cardurile de vacanta, tichetele de cresa, sunt doar cateva din varietatea solutiilor cu care venim in sprijinul performantei, al calitatii si al motivarii, al grijei si implicarii pentru a face sa fie mai bine in fiecare zi.
Misiunea noastra e sa aducem valoare prin empatie, printr-o intelegere a nevoilor si o atitudine deschisa fata de parteneri si utilizatori.
Valorile noastre ne ghideaza in toate actiunile. Promovam responsabilitatea, solidaritatea, inovatia, echitatea, antreprenoriatul. Ne dorim alaturi de noi persoane care sa simta si sa actioneze conform acestor valori.
Oferim un mediu organizational care incurajeaza dezvoltarea profesionala si personala, initiativa si care apreciaza implicarea, colaborarea si proactivitatea. In tot ce facem urmarim sa aducem valoare prin simplificare.
Oferim un pachet de beneficii motivant.

RESPONSABIL MARKETING DIGITAL  -  UP ROMANIA (CHEQUE DEJEUNER ROMANIA SRL)