Publicat 22 Feb 2017 | Reactualizat 25 Mar 2017 | Expiră 26 Mar 2017

RESPONSABIL MAGAZIN TEZENIS

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam persoana dinamica, serioasa, cu spirit de initiativa si capabila sa ia decizii in conditii de stres.
Cerinte:
- Foarte bune abilitati de comunicare si leadeship,
- Experienţa in retail (comercializare articole de imbracaminte) sau servicii clienti intr-o poziţie similara
- Capacitatea de a motiva echipa pentru depasirea targetelor
- Orientare spre performanta si dorinta de continua dezvoltare profesionala
- Disponibilitate pentru deplasari interne si externe
- Limba engleza la nivel cel putin mediu ( limba italiana reprezinta un plus)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Dezvolta, coordoneaza si motiveaza echipa din subordine in vederea atingerii obiectivelor in concordanta cu strategia de vanzari a brandului;
- Asigura un nivel ridicat de servicii in interiorul magazinelor;
- Verifica mentinerea standardelor de visual conform cerintelor de brand;
- Supravegheaza implementarea activitatilor promotionale in magazin;
- Promovarea activa a imaginii si a produselor proprii brandului;
- Asigurarea de asistenta si consiliere clientilor in achizitionarea de produse;

Oferta:
- Programe si cursuri de dezvoltare PROFESIONALA
- Mediu de lucru dinamic
- Un loc de munca stabil si placut

Futura Lenjerie 2010 S.R.L. este o companie ce activeaza in domeniul retail-ului de articole vestimentare.

Prin intermediul celor 9 magazine deschise in Romania (7 in Bucuresti, 1 in Constanta si 1 in Timisoara) comercializeaza produsele a doua cunoscute branduri italiene, Calzedonia si Intimissimi.

In 2016 vor fi inaugurate 2 noi magazine: un magazin Calzedonia in Ploiesti si un magazin Tezenis in Bucuresti, iar in 2017 va fi inaugurat un magazin Calzedonia in Brasov.

Tezenis este al treilea brand de lenjerie italiana pe care compania il aduce pe piata romaneasca.

Expirat
RESPONSABIL MAGAZIN TEZENIS  -  S.C. FUTURA LENJERIE 2010 S.R.L.