Responsabil livrari si parc auto

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Minim 2 ani de experiența in domeniu (depozit sau coordonarea unui parc auto).
• Cunostințe MsOffice.
• Inițiativă si integritate.
• Lucru in echipă.
• Minim studii medii (diploma de bacalaureat).
• Permis de conducere categoria B, minim 2 an vechime.

Descrierea jobului

• Monitorizează flota de autovehicule (km efectuați vs km contractați), semnalează abaterile și propune soluții de optimizare (fie ajustări de contract, fie rotație de autovehicule între utilizatori).
• Raspunde de reînnoirea rovinietelor, polițelor de asigurare RCA, CASCO (dacă este cazul), planificarea ITP-urilor, tinând evidența datelor de expirare si reinnondu-le înainte de a expira.
• Efectuează operațiunile de vânzare a mijloacelor fixe care ies din exploatare precum și radierea acestora din evidențele autorităților (Poliție, Administrație fiscala, etc).
• Organizează predarea autovehiculelor către utilizatori respectând politica companiei.
• Comandă carduri de carburant, respectând limitele stabilite pentru fiecare utilizator.
• Recepționeaza autovehiculele la expirarea contractului sau la încetarea contractului de muncă al utilizatorului.
• Menține o bază de date actualizată a parcului auto.
• Asigură gestiunea fizică a stocului de marfă.
• Păstrează documentele justificative legate de stocuri.
• Efectuează periodic inventarul stocului de marfă.
• Participă activ la operaţiunile de încărcare/descărcare a mărfii la/din magazia companiei..
• Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic şi cel scriptic.
• Oferă informaţii despre stocuri departamentelor firmei.
• Respectă legislaţia de gestiune a stocurilor.
• Introduce marfa în stoc în baza documentelor de intrare.
• Efectuează operaţiuni de intrare în stoc a mărfii.
• Efectuează recepţia fizică a mărfii la intrarea în magazia firmei.
• Se asigura ca marfa a fost predate către client conform documentelor emise.
• Se asigura ca marfa pregatita in vederea livrarii este corect ambalata şi securizata.
• Se asigura ca tot personalul din subordine respecta procedurile interne si cele legale cu privire la manipularea marfii si transportarea ei.

Cu o experiență semnificativă pe piața de carte românească, Corint este unul dintre cele mai importante grupuri editoriale din România ca vastitate a portofoliului, ca renume și ca vânzări anuale. Din colecțiile Corint fac parte volume istorice care au devenit repere atât pentru specialiștii din domeniu, cât și pentru publicul larg (colecțiile Corint Istorie, Corint Istorie Autori români și Istorie cu blazon), volume fantasy pasionante (colecția Leda Edge), cele mai atrăgătoare cărți pentru copii (editate de Corint Junior), dar și manuale școlare, auxiliare didactice și lucrări didactice de mare profunzime științifică, editate în fiecare an de Corint Educațional și avizate de Ministerul Educației Naţionale.

Publicat 10 nov. 2021 Reactualizat 8 dec. 2021 Expiră 10 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos