Gratis

RESPONSABIL INSTALARE SISTEME FOTOVOLTAICE

E.ON Asist Complet

Descrierea jobului

Candidatul Ideal

  • Studii superioare (licentiat), specializare inginer profil electric;
  • Experienţă practică necesară: minim 2 ani în domeniu energetic. Constituie avantaj experienţa în project management și/sau în proiectarea sistemelor de panouri fotovoltaice și în domeniul vânzărilor;
  • Cunoştinţe obligatorii de legislaţie: cunoașterea cadrului legislativ și de reglementare relevant în domeniul energiei;
  • Autorizare ANRE minim grad IIB.
  • Cunoştinţe IT: deprinderi utilizare MS Ofice (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), AUTOCAD;

Altele:

  • Capacitate de planificare, de decizie și sinteză, tact, discernământ;
  • Abilități de vânzare;
  • Grad înalt de responsabilitate, gândire strategică, capacitate de a stabili priorități și de a respecta termene, spirit de echipă, inițiativă;
  • Abilități de comunicare și interrelaționare;
  • Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerințele postului (lucru în afara programului normal de lucru, în program prelungit);
  • Detinator permis de conducere cat. B.

  • Prezinta potentialilor clienti avantajele unui sistem panouri fotovoltaice si incheie oferta acceptata (obtinuta de Call Center) prin semnarea unui contract de instalare sisteme de panouri fotovoltaice.
  • Planifică evaluările si instalările de sisteme fotovoltaice și monitorizează progresul acestor lucrări;
  • Gestionează stocurile de echipamente și accesorii pentru montajele de care este responsabil;
  • Monitorizează și actualizează baza de date cu informațiile specifice activității de montare sisteme panouri fotovoltaice;
  • Coordonează echipele de montaj (proprii si/sau pe cele ale firmelor terte);
  • Participă la recepţia cantitativă şi calitativă a sistemelor fotovoltaice montate şi semnează procesul verbal de recepție la punerea în funcțiune;
  • Efectueaza activitatea de verificare / diagnoza anuala a sistemelor fotovoltaice instalate in portofoliul Eon Asist Complet;
  • Asigura / coordoneaza activitatea de inlocuire a echipamentelor si eventualele reparatii in perioada de garantie;
  • Organizează și asigură arhivarea fizică sau electronică a documentelor care fac obiectul activității sale;
  • Sprijină activitatea de obținere a avizelor și acordurilor necesare (incheie actele premergatoare si depune documentatia);
  • Colaborează cu toate părțile implicate în realizarea și implementarea sistemelor de panouri fotovoltaice;
  • Respectă termenele stabilite de predare a lucrărilor;
  • Dacă îndeplineşte şi activitatea de conducător auto, este obligat să respecte instrucţiunile de folosire a mijloacelor auto şi legislaţia specifică;
  • Respectă obligaţiile privind protectia si securitatea documentelor si informatiilor pentru confidentialitatea si păstrarea secretului de serviciu.

Ce îţi oferim noi

  • Îți oferim mai mult decât un salariu: Primești cadouri cu ocazia evenimentelor importante din viața ta precum căsătoria, 1 iunie iar lista continuă. Dacă locuiești prea departe de sediu, te ajutăm cu decontarea transportului.
  • Plătești ușor cu tichetele de masă: Ai tichetele încărcate pe un card de masă cu care poți să plătești contactless.
  • Lucrezi cu plăcere, sănătos și în siguranță: Dacă îți schimbi ochelarii de vedere, noi acoperim o parte din valoarea lor. Poți lucra și de acasă, dacă aria în care activezi îți permite acest lucru. Unii dintre noi lucrăm și pe teren, dar în siguranță.
  • Ești plătit dublu ca să mergi în vacanță: Da, ai citit bine. Ai o primă de vacanță! În plus, ai parte de mai multe zile libere decât angajații altor companii. După ce te întorci din concediu, noi îți decontăm o parte din valoarea serviciilor turistice.
  • Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi.

Te-am făcut curios? Intră aici pentru a vedea mediul nostru de lucru.

E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.

E.ON Asist Complet S.A. este o companie a grupului E.ON ROMANIA. Principalul obiect de activitate al companiei este de a oferi cele mai bune servicii energetice și de întreținere - revizii și verificări ale instalațiilor interioare de gaz, verificări tehnice periodice ale centralei termice, montaj centrale termice si sisteme de aer conditionat.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024