Publicat 05 Apr 2018 | Reactualizat 03 Mai 2018 | Expiră 06 Mai 2018

Responsabil garantii auto - Limba Germana

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatii interesati sunt rugati sa isi depuna candidatura in limba franceza sau in limba engleza.

• Studii superioare profil tehnic;
• Germana – nivel mediu;
• Cunostinte de limba franceza sau de limba engleza constituie un avantaj;
• Buna utilizare a instrumentelor informatice (Outlook, Word, Excel avansat, Word, Power Point);
• Rigoare si atentie la detalii;
• Abilitati de comunicare si relationare;
• Capacitate de analiza si sinteza;
• Capacitate de lucru in echipa si in transvers;
• Capacitate de gestiune a timpului de lucru (planificare si anticipare).

Descrierea jobului

Analistul garantie este garantul facturarii corecte de catre retea a reparatiilor efectuate in cadrul garantiei vehiculelor Dacia sau Renault.
Analistul garantie verifica coerenta facturilor de garantie, atat din punct de vedere tehnic, al pieselor inlocuite si a manoperei facturate,cat si din punct de vedere proces. De asemenea se afla in contact cu amontele meseriei garantie pentru a semnala practici derivante ale retelei si pentru a propune metode de control riguroase.
Analistul garantie poate fi in contact direct cu reteaua din tara Client, prin intermediul mail-ului, sau cu departamentul de garantii din filiala comerciala a tarii Client.

Grupul de origine franceza RENAULT, care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN, va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului.
Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.

Expirat
Responsabil garantii auto - Limba Germana  -  Renault Romania