Publicat 14 Ian 2016 | Reactualizat 11 Feb 2016 | Expiră 15 Feb 2016

Responsabil Depozit

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte de contabilitate si legislatie a gestiunii stocului;
Cunostinte operare PC, constituie avantaj operarea intr-un sistem ERP (SAP, INFOR, AS400);
Experienta pe un post similar, minim 5 ani;
Cunostinte medii de limba engleza;
Autorizatie de conducere a stivuitorului avizata de ISCIR - constituie avantaj;
Abilitati de planificare si organizare, experienta in coordonar;
Responsabilitate, corectitudine, capacitate de lucru în condiții de stres, echilibru și stăpânire de sine;
Focus pe obiective si rezultate, spirit analitic, obiectivitate.

Descrierea jobului

Coordoneaza echipa de magazineri si stivuitoristi din cadrul Depozitului Central;
Organizeaza si repartizeaza lucrarile pentru fiecare executant din subordine si supravegheaza executia ritmica a sarcinilor ce le revin;
Instruieste echipa de lucru asupra modului de realizare a activitatii in Depozit;
Asigura inregistrarea sistematica si cronologica a datelor privind stocurile;
Asigura miscarea stocurilor si gestiunea fizica a stocului de marfa;
Pastreaza documentele justificative legate de stocuri;
Efectueaza la cerere inventare ciclice ale stocului de marfa, precum si verificari pe coduri de materiale, ori de cate ori este necesar;
Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii;
Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic;
Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei;
Respecta legislatia de gestiune a stocurilor;
Efectueaza receptia fizica a marfii;
Verifica documentele vamale la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante;
Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur;
Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege;
Opereaza zilnic in evidenta gestiunii (fisele de magazie) toate intrarile/ iesirile de produse finite, in ordine cronologica.

Descrierea companiei

Jaeggi Industries

Expirat
Responsabil Depozit  -  s.c. Jaeggi Industries s.r.l.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles