Responsabil de mediu

SENEX SIGAD SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Căutăm un coleg nou pentru rolul de Responsabil de mediu în cadrul companiei noastre de consultanță de mediu care să gestioneze un portofoliu de clienți, să realizeze toate raportările de mediu necesare pentru aceștia.
Candidatul ideal deține:
  • Studii superioare în domeniul Protecția Mediului, Ingineria Mediului, Geografie, Economia Mediului sau alte domenii conexe;
  • Cunoștințe legislative de mediu;
  • Minim 1 an experiență în efectuarea calculelor și raportărilor către Autoritățile de mediu din România (în principal, AFM și APM);
  • Cunoștințe operare MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Atenție la detalii, orientare spre rezultate, proactivitate;
  • Disponibilitate la deplasări în țară;
  • Cunoștințe limba engleză – nivel mediu/avansat constituie avantaj;
  • Certificat de Specialist Managementul Deșeurilor, Responsabil de mediu, Auditor de mediu, etc. constituie avantaj;
  • Permis de conducere categoria B constituie avantaj.

Descrierea jobului

Noul coleg ca avea următoarele responsabilități:
  • Va gestiona unui portofoliu de clienți pentru care va realiza raportările de mediu necesare, în funcție de specificul clientului, atât către OIREP-uri și organizații colective, cât și către Autoritățile de mediu din România (AFM, APM);
  • Va utiliza ERP-ul de mediu deținut de compania SIGAD în efectuarea calculelor privind obligațiile de mediu ale companiilor din portofoliu;
  • Va asista companiile la controalele de la Garda de Mediu și AFM;
  • Va efectua deplasări la clienții săi, atunci când este nevoie;
  • Va studia constant legislația în domeniu care este în continuă schimbare pentru a oferi cea mai bună consultanță clienților săi;
Ce oferim:
  • Venituri atractive sub forma unui salariu fix;
  • Bonuri de masă;
  • Decontare transport;
  • Concediu anual plătit pentru 21 de zile;
  • O locație super centrală în vecinătatea Pieței Romane;
  • O atmosferă plăcută și un colectiv profesionist format din oameni tineri și frumoși;
  • Cursuri și training de specialitate în domeniu.

Senex Sigad este o companie fondată în anul 2016 cu sediul în București, România ce desfășoară activități de servicii în tehnologia informației și consultanță privind aspectele de mediu ale întreprinderilor. SIGAD este soluția de mediu complet digitalizată pentru orice companie indiferent de complexitatea și dimensiunea acesteia care automatizează și simplifică procesele de calculare și raportare.

Publicat 14 Mart. 2023 Reactualizat 28 Mart. 2023 Expiră 13 Apr. 2023