Publicat 31 Mar 2021 | Reactualizat 14 Apr 2021 | Expiră 30 Apr 2021

Responsabil Controlul Productiei in Fabrica

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni experiență în Controlul calitatii, Inginerie, Productie

Candidatul ideal

Inginer sudor sau experienta temeinica in sudare
Experienta in managementul si gestionarea relatiilor cu personalul
Experienta in tehnologia fabricatiei, organizarea productiei si tehnologia sudurii
Experienta in domeniul documentatiei de calitate si a managementului calitatii
Cunoasterea temeinica a standardelor, in special a standardului SR EN 1090 si a seriei de standarde SR EN ISO 3834
Cunostinte solide de desen tehnic, vedere in spatiu
Minime cunostinte de operare calculator si/sau dispozitive mobile

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Organizeaza managementul calitatii
Implementeaza controlul productiei in fabrica (CPF)
Instruieste muncitorii si alti angajati, in domeniul specializat al managementului calitatii si tehnologia sudurii
Reprezinta principala persoana de contact in ceea ce priveste procesele de control productie in fabrica
Efectueaza audituri interne (cel putin o data pe an)
Evalueaza si aproba activitatea subcontractantilor, in cazul in care lucrarile de sudura sunt subcontractate
Gestioneaza testarea si inspectia echipamentelor si utilajelor
Gestioneaza si actualizeaza Manualul Integrat de Calitate si documentele corelate (cum ar fi formularele)
Supravegheaza testarea si inspectia echipamentelor si se asigura ca acestea sunt calibrate conform specificațiilor/cerințelor
Inspecteaza si intocmeste documentatia de calitate
Intocmeste si actualizeaza documentele de calitate, cum ar fi instructiunile de lucru, formularele
Inspecteaza, supravegheaza si efectueaza prelungirea la jumatate de an a testelor de certificare a sudorilor sau a certificatelor de calificare a sudorilor
Organizeaza întâlnirea cu furnizorul de servicii pentru testarea nedistructiva a materialelor
Întocmește Declarația de Performanta si pregătește marcajul de conformitate CE
Asigura sprijinul organismului de certificare in cadrul auditurilor de supraveghere anuntate
Organizează sesiuni de pregătire si formare continua a muncitorilor si a altor angajati, in domeniul specializat al managementului calitatii si tehnologia sudurii
Executa controale nedistructive, controale si receptii pe fluxul de fabricatie, acolo unde este cazul

Beneficii

Salariu de baza motivant suplimentat de prime acordate in baza atingerii obiectivelor de performanta
Conditii pentru relocare in Caransebes (chirie, cheltuieli deplasare decontate)
Decontarea cheltuielilor de formare personala (cursuri, specializari) pentru domeniul de activitate

Infiintata in anul 1994, CHIULAN s.r.l. a devenit de-a lungul anilor un producator competitiv de structuri metalice sudate, datorita calitatii, promptitudinii, capacitatii de productie si nu in ultimul rand flexibilitatii de care da dovada la fiecare proiect.

Fabrica de productie din localitatea Caransebes poate livra lunar pana la 600 tone de structuri metalice sudate, cu aproximativ 60 de angajati direct productivi, cu o larga experienta in domeniu, asistati de ingineri specializati.

Elementele de confecții și structuri metalice sunt executate cu respectarea standardelor tehnice și de calitate în vigoare, completate de cerințele speciale ale proiectanților și clienților.

Responsabil Controlul Productiei in Fabrica  -  Chiulan SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles