Publicat 05 Aug 2017 | Expiră 05 Sep 2017

Responsabil campanie de fundraising S.T.U.P.

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ești o persoană căreia ii pasă de problemele comunității în care trăiește și nu așteaptă ca rezolvarea acestora să vină de la stat, guvern sau din altă parte? Căutăm o persoană interesată de subiecte precum educaţia ecologică, protejarea mediului, consum responsabil, mobilitate urbană, care a deprins sau îşi doreşte să deprindă un set de valori şi sentimente pentru mediu. Alege să te implici și să contribui la schimbarea în bine pe care ți-o dorești în comunitate, prin fundraising timp de 6 ore zilnic, program flexibil.

Aplică la job sau trimite candidatura ta pe adresa de mail: [email protected]

Profilul ideal:
Persoană dinamică, organizată, autodidactă și dornică de învățare continuă;
Bun negociator, comunicativ și deschis cu oamenii;
Minim un an de experienţă în domeniul fundraisingului;
Studii superioare finalizate;
Abilităţi excelente de comunicare (scrisă şi verbală);
Cunoştinţe avansate de limbă engleză (scris şi verbal).

Descrierea jobului

Pregătire necesară:

Experiență profesională de relaționare inter-umană (networking, coordonare echipă, abilități de prezentare în public);
Experiență în organizare de evenimente;
Experiență în vânzări/ fundraining;
Cunoștințe informatice (pachet Ms Office, navigare internet);
Abilități de comunicare în limba română și engleză (scris și vorbit la nivel avansat).

Obiectivele campaniei de fundraising:

Identificarea sponsorilor, partenerilor dornici să susţină proiecte care au ca scop: educaţia ecologică, promovarea consumului responsabil, promovarea mobilităţii urbane, implementarea de proiecte de colectare selectivă a deşeurilor, folosirea unor mijloace alternative de transport: cargo bicicleta, maşina electrică;

Strângerea fondurilor necesare desfăşurării proiectelor actuale ale Asociaţiei S.T.U.P. în anul 2018 (Proiectul Uleiosul, Biblioteca S.T.U.P. – împrumut de cărţi şi proiecţii de filme despre mediu, lecţiile de educaţie ecologică desfăşurate în şcoli), prin campania de direcţionare a 20% din impozitul pe profit.

Responsabilități:

Iniţiază şi dezvoltă activitatea de lobby/ parteneriat a organizaţiei cu autorităţile locale, instituţiile guvernamentale, sectorul privat, alte ONG-uri şi grupuri de interes pentru susţinerea strategiei asociației;
Participă la activitatea de strângere de fonduri pentru susţinerea acţiunilor asociației;
Ţine legătura cu expertul contabil al asociaţiei şi sponsorii şi prezintă lunar situaţia financiară;
Monitorizează etapa de strângere de fonduri şi prezintă rapoarte lunare managerului de proiect;
Participarea la întâlnirile de echipă;
Gestionare bază de date;
Realizarea de propuneri de parteneriat/ sponsorizare specifice fiecărei firme;
Atragerea de fonduri pentru proiectele Asociației S.T.U.P;
Organizarea / participarea la evenimente publice pentru prezentarea proiectului;

Contract pe perioadă determinată de 4 luni cu salariu fix şi bonusuri în funcţie de obiectivele atinse. Posibilitatea prelungirii contractului în funcţie de rezultate.

Cu o istorie de 3 ani şi cu 2 proiecte de mediu desfăşurate la nivelul a două oraşe mari din România (Bucureşti şi Iaşi), Asociaţia S.T.U.P. (Social Trading Urban Place) îşi doreşte să continue să contribuie la dezvoltarea durabilă a comunităţii, prin acţiuni cu impact atât asupra mediului, cât și asupra sănătății celor din jur.
Pentru mai multe informaţii accesați: http://uleiosul.com
Ne puteţi contacta și la:
T: 0741 027 082
e: [email protected]

Expirat
Responsabil campanie de fundraising S.T.U.P.  -  Asociatia S.T.U.P.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles