Publicat 04 Ian 2017 | Reactualizat 01 Feb 2017 | Expiră 05 Feb 2017

Responsabil Afacere Injectie Plastica

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice in domeniul Inginerie Auto: IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica;
- Cunostinte generale despre Motor / Cutie Viteza;
- Cunostinte productia pieselor din Aluminiu;
- Bune cunostinte desen tehnic si CATIA V5;
- Cunostinte solide pentru proiectare tehnologica;
- Cunostinte solide despsre cotare ISO;
- Cunostinte generale despre prelucrare pe centre de uzinaj;
- Bune cunostinte de limba Franceza.

Descrierea jobului

- Coordoneaza realizarea si punerea in aplicare a mijloacelor industriale, in conformitate cu obiectivele de Calitate - Costuri - Termene ale proiectului si viata serie:
- redacteaza caietele de sarcini tehnice;
- organizeaza reuniuni de selectie a furnizorilor, impreuna cu departamentul Cumparari;
- defineste stadiul de avansare al proiectului, procesul de control al calitatii si al planului sau de validare;
- coordoneaza sosirea mijloacelor industriale pe site si punerea acestora in funcțiune.
- Asigura realizarea performantei si calitatii activitatii sale:
- Contribuie la optimizarea produsului / procesului si valideaza realizarea performantei;
- Coordoneaza evolutia mijloacelor de proces si cuantifica impactul economic;
- Analizeaza si trateaza problemele de proces din fabrica;
- Contribuie la performanța activitatii sale:
- asigura capitalizarea experientei si tine la zi regulile de meserie;
- participa la planul Eco din sectorul sau si la actiunile de imbunatatire a performantei (productivitate, materiale, ergonomie...).

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehicului viitorului.

Expirat
Responsabil Afacere Injectie Plastica  -  Grup Renault Romania