Gratis

Responsabil administrativ si resurse umane

METAMINDS S.A.

Candidatul Ideal

Cerințe:

Inițiativă și determinare pentru soluționarea problemelor;
Abilități excepționale de comunicare, scriere și interpersonale;
Capacitatea de a te concentra pe mai multe sarcini în același timp
Abilități bune de organizare și planificare;
Abilități bune de colaborare;
Spirit de echipă.

Experiență:
Avantaj: experiență anterioară 1-2 ani department resurse umane/salarizare/administrativ
Bună cunoaștere a pachetului Microsoft Office (Excel, Word, Power Point).
Avantaj: cunoasterea limba Engleza

Descrierea jobului

Ce vei face:

Activități Administrative
  • Gestionează protocolul pentru vizitatorii companiei şi oferă suport intern pentru şedinţele companiei;
  • Colaborează cu furnizorii de servicii: agenţii de turism pentru deplasările în interes de serviciu ale angajaţilor companiei: curățenie, achiziții diverse, mentenanță birouri;
  • Gestionează deconturile, conform procedurii stabilite în cadrul companiei şi oferă suport în fluxul de deconturi;
  • Îndeplinește activități zilnice de secretariat: preluarea, distribuirea la compartimentele implicate, îndosariere și arhivarea corespondenței și a mesajelor primite;
  • Menţine legătura cu proprietarul clădirii în care compania are sediul/punctul de lucru, pentru a soluţiona orice situaţie apărută şi care ar putea afecta buna funcţionare a companiei;
  • Asigură protocolul în cadrul intâlnirilor și conferințelor;Organizează şedinţele şi materialele necesare • asigura transmiterea documentelor prin posta, fax, e-mail;
  • Organizează şedinţele şi materialele necesare;
  • Asigură transmiterea documentelor prin poștă, fax, e-mail;
  • Gestionează poliţele de asigurare ale flotei de autoturisme ale companiei;
  • Colaborează constant, înlocuiește -persoanele de la recepție în perioada concediilor de odihnă;
  • Analizează şi propune cei mai buni furnizori de produse pentru protocol, ţinând cont de promptitudinea în livrare, calitatea produselor şi preţ;

Activități resurse umane- Administrare personal
  • Ține evidența concediilor de odihnă și a concediilor medicale pentru fiecare angajat și le transmite firmei de contabilitate;
  • La cererea salariaților întocmește adeverințe, formulare și alte acte specifice, conform legislației în vigoare;
  • Ține evidența documentelor justificative ale plăților salariilor și se ocupă de arhivarea lor;
  • Asigură evidența, gestionarea, actualizarea, arhivarea dosarelor de personal din cadrul companiei, conform prevederilor legale;
  • Primește, verifică și arhivează avizele medicale ale salariaților;
  • Se ocupă de menținerea relației cu furnizorul de servicii de: Salarizare, Tichete, Medicina Muncii-monitorizează și organizează controalele periodice, conform prevederilor legale în vigoare;
  • Verifică și validează pontajele cu responsabilii de departamente și transmite firmei de salarizare pontajul lunar;
  • Se asigură împreună cu membrii din departamentul HR că toata documentația aferentă procesului de angajare și integrare, ulterioare procesului de selecție, este completă;
Relații de muncă
  • Gestionarea relațiilor cu angajații și rezolvarea problemelor legate de resurse umane

Ce oferim:
  • Bonus de performanță, bazat pe performanța individuală și a companiei;
  • Zi liberă pentru ziua de naștere + 1000 ron bonus;
  • Bonusuri ocazionale (Crăciun, Paște etc.);
  • Tichete de masă;
  • Servicii medicale private care pot fi extinse familiei + îngrijire stomatologică (servicii gratuite sau cu reducere);
  • Activități de team building;
  • Cursuri.

METAMINDS concepe si implemeneteaza solutii avansate de infrastructuri digitale reziliente pentru organizatii, prin integrarea celor mai avansate tehnologii, competente si servicii.

Portofoliul nostru diversificat, prezinta solutii de ultima generatie, in linie cu inovatiile tehnologice permanente si dinamica pietei de profil.
Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 30 Mai 2024