Publicat 05 Iul 2019 | Reactualizat 12 Iul 2019 | Expiră 19 Iul 2019

Responsabil Achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
Experienta minim 2 ani intr-un post similar.
- Studii superioare economice-comert exterior constituie avantaj.
- Cunostinte foarte bune operare PC(Microsoft Office);
- Limba engleza-nivel avansat.
- Excelente abilitati de comunicare si negociere.
- Abilitati de analiza si planificare.
- Perseverenta si abilitate de a respecta termenele

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Intocmirea si transmiterea comenzilor catre toti furnizorii companiei
- Urmareste procesul de achizitie de la lansarea comenzilor pana la finalizare, conform detaliilor tehnice si economice.
- Gestionarea distributiei stocului de marfa intre depozitele companiei.
- Asigura mentinerea nivelului optim de stocuri pentru produsele din portofoliul companiei.
- Analizeaza piata si identifica potentialii furnizori
- Gestioneaza ofertele de achizitii.
- Este responsabil cu actualizarea nomenclatoarelor sistemului informatic (produse, preturi, furnizori).
- Întocmeşte si furnizează în termen rapoartele pe baza cărora se evaluează rezultatele departamentului Achizitii pe categoria de produse pentru care este responsabil.
- Este responsabil cu aplicarea si respectarea procedurilor/deciziilor aferente departamentului Achizitii.

Beneficii:
• Mediu de lucru placut, echipa de lucru tanara si dinamica;
• Posibilitate de dezvoltare profesionala în cadrul unei companii în plină expansiune;
• Pachet salarial motivant, negociabil la interviul final;
• Prima de vacanta si sarbatori legale;
• Asigurare medicala privata;
• Training profesional pentru îmbunătăţirea abilităţilor personale, atat in tara cat si in strainatate;

Masterfoam SRL Bistrita este parte a grupului Masterfoam cu sediul principal in Olanda. Compania mama a fost infiintata in Olanda in anul 1964, in momentul de fata grupul fiind constituit din trei firme cu sediul in Olanda, Germania si Bistrita.
Experienta si know-how-ul acumulat in cei 50 de ani de activitate in prelucrarea spumelor si materialelor flexibile (spume din PE, PVC, EPDM, Neopren, folii sau netesute) si a aplicatiilor din pasla, au facut din companie un jucator de varf in industria furnizorilor de componente auto la nivel mondial.

Expirat
Responsabil Achizitii  -  SC MASTERFOAM SRL