Publicat 08 Mai 2019 | Expiră 04 Iun 2019

Responsabil achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare cu profil economic
• Cunoasterea la nivel avansat a limbii engleze, a doua limba straina este un plus
• Experienta in achizitii extracomunitare si intracomunitare reprezinta un avantaj
• Cunostinte de lucru la calculator: pachetul MS Office; cunoasterea unui program de tip ERP (avantaj Microsoft Navision); lucrul cu clienti email
• Bune abilitati de comunicare, atat verbale, cat si in scris
• Abilitati de negociere si stabilire de relatii de afaceri
• Spirit analitic, capacitate de a evalua cifre si fapte

Descrierea jobului

• Gestioneaza furnizorii din baza de date
• Identifica potentiali furnizori de bunuri si servicii
• Selecteaza si evalueaza furnizorii
• Intocmeste cereri de oferta, evalueaza oferte, negociaza preturile de achizitie si conditiile comerciale cu furnizorii alocati
• Dezvolta furnizorii in conformitate cu cerintele societatii
• Identifica masuri de reducerea costurilor de achizitie, in vedera atingerii obiectivelor de cost
• Emite comenzi de achizitii pentru grupele de materiale alocate, urmareste ca livrarile sa se incadreze in termenul agreat

Plastor Trading S.R.L. este parte a grupului de companii dezvoltate în jurul firmei-mamă Plastor S.A., unul dintre cei mai importanți producători de mase plastice din România cu o experiență de 100 de ani în domeniu.

Ne-am desprins din firma mamă în anul 2007, înglobând activitatea comercială a unor firme din grup, cum ar fi Pergo S.R.L., Plastis S.R.L., Monita S.R.L. și o parte a produselor firmei Plastor SA.

Azi, ne mândrim cu un portofoliu de aproximativ 3000 de produse, cuprinse în categorii largi precum: menaj general (mături, perii, mopuri, găleți, lighene, uscătoare de rufe, mese de călcat, coșuri de rufe, coșuri/cutii pentru depozitare, etc), articole de bucătărie și baie, articole D.I.Y. (pentru zugrăvit - pensule, bidinele - articole office, etc.), curățenie stradală (coșuri stradale de gunoi, europubele), grădină (ghivece, jardiniere, accesorii), articole destinate copiilor (jucării, articole de bucătărie și baie pentru copii, etc.), și ambalaje.

De asemenea, cuprindem în portofoliul nostru cateva game premium, fiind reprezentanți în Romania ai unor branduri de renume la nivel internațional, cum ar fi : Tescoma, Gimi, Tontarelli, Rubbermaid, Nadir, BanBao, Sanremo.

Expirat
Responsabil achizitii  -  Plastor Trading S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles