Reprezentanti vanzari pentru judetele :DB;GR;AG;TR;IF;IL;CL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Minim 2 ani experienta in sectorul agricol;
  • Experienta in segmentul promovare inputuri.
  • Capacitate de convingere, abilități de negociere, foarte bune capacități de organizare și planificare;
  • Abilități excelente de comunicare, prezentare si relaționare cu clienții și colegii;
  • Disponibilitate la deplasari in zona alocata;
  • Permis categoria B.
  • Cunoastinte operare PC /Ms Office.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Realizarea planului de vânzări stabilit pentru zona arondata
  • Promoveaza produsele companiei catre toate fermele din zona alocata.
  • Raportează regulat tendințele din piață către managerul superior.
  • Prospectarea permanenta a fermierilor din zona alocata pentru a identifica oportunitati de vanzare.
  • Identificarea nevoilor clienţilor, prelucrarea si transmiterea ofertelor, urmărirea consecventă până la semnarea comenzilor.
  • Verificarea satisfacţiei clienţilor fata de calitatea produselor.
  • Urmarirea evolutiei culturilor la care s-au aplicat produsele comercializate.
  • Participarea activitățile promoționale, la instruiri și la ședințele de vânzări organizate de companie.

Linie de raportare
  • Raportează către Sales Manager

Beneficii :
  • venit fix in concordanta cu obiectivele de vanzari asumate
  • parte variabila (comision) in concordanta cu performantele cantitative si calitative realizate

Agroland Agribusiness și-a început activitatea în 2016, ca o divizie a companiei mamă Agroland Business System SA, iar din 2017 funcționează independent juridic și financiar. Compania are ca obiect principal de activitate vânzarea de input-uri pentru agricultura.Anul acesta, pe 15 iunie 2021 , a fost listată la Bursa de Valori București, sub indicele AAB.
Publicat 3 nov. 2021 Reactualizat 1 dec. 2021 Expiră 3 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos