Publicat 08 Mar 2017 | Reactualizat 22 Mar 2017 | Expiră 08 Apr 2017

Reprezentant Vanzari

2 posturi

Candidatul ideal

- Perseverent, dinamic şi cu aptitudini în domeniul vânzărilor, comunicativ.
- Orientare câtre îndeplinirea targetului stabilit la nivelul companiei.
- Disponibilitate pentru munca de teren.
- Disponibilitate pentru participarea la cursuri, intern şi extern.
- Abilitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită.
- Excelente abilitati interpersonale si de comunicare, atât în scris și vorbit.
- Abilitatea de a convinge și influența pe alții.
- Experienţa în vânzări de produse cosmetice profesionale constituie un avantaj.
- Experienţa în organizarea de evenimente, seminarii, show-uri de prezentare produs reprezintă un avantaj.
- Experientă şi rezultate verificabile pe bază de recomandări de la locurile de muncă anterioare.
- Cunoștințe de marketing şi publicitate

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
- Lărgirea portofoliului prin atragerea de clienţi noi.
- Urmărirea comenzilor şi plăţilor/creanţelor.
- Prezentarea produselor într-o manieră corectă şi responsabilă.
- Comunicarea apariţiei de produse şi colecţii noi.
- Menţinerea unei bune legaturi cu celelalte departamente ale companiei.
- Consilierea salonul/magazinul în probleme de merchandising şi de gestiune a stocului.
- Asigurarea plasării de materiale de vânzare și suprafețe de comunicare la nivel de salon/magazin.
- Colectarea de informaţii de pe teren şi propune acţiuni de imbunătăţire a prezenţei firmei .
- Completarea rapoartelor de vânzări, activitate şi prognoză.
- Punerea responsabilă în aplicare a planurilor de marketing ale companiei.
- Promovarea imaginii firmei şi păstrarea secretul profesional.

Eternal Beauty SRL are o experienta de 20 ani in domeniul distributiei cosmeticelor profesionale si a dotarilor pentru saloane de infrumusetare.
In portofoliu se regasesc branduri importante la nivel mondial pentru care compania este distribuitor in Romania, cum ar fi: Schwarzkopf Professional, Macadamia Natural Oil, INDOLA, MakeUp Factory, THUYA Nails, Olos Cosmetics, Tana Cosmetics, Yellow, Wahl, Moser, AGVGroup, Jaguar, Cerena, BaBylissPro.
www.eternal.ro

Reprezentant Vanzari  -  Eternal Beauty Srl