Gratis

REPREZENTANT VANZARI

HOMPLEX SRL

Candidatul Ideal

  • Experiență în vânzări minim 1 an, de preferat în domeniul tehnic (instalații, automatizari - avantaj);
  • Studii medii tehnice sau economice (avantaj studii superioare tehnice sau economice, finalizate sau in curs);
  • Disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru;
  • Promptitudine în luarea decizilor;
  • Cunoașterea generală a pieței locale – zona: Arad, Bihor, Satu Mare, Salaj, Cluj, Bistrita-Nasaud, Maramures.
  • Domiciliul stabil în ZONA ARONDATA
  • Disponibilitate de a-și desfășura activitatea în zonele alocate;
  • Abilități sporite de persuasiune, comunicare și negociere, orientare către client, persoană optimistă;
  • Abilitatea de a acumula detalii tehnice și de a le transmite;
  • Ambițios și dinamic, organizat, responsabil;
  • Fidelitate și stabilitate.

Descrierea jobului

Principalele responsabilităṭi:
  • Prezintă și promovează produsele comercializate în conformitate cu standardele și politica comercială a companiei;
  • Menține și dezvoltă relația cu clienții actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;
  • Identifică și contactează potențiali clienți noi în vederea lărgirii portofoliului de clienți;
  • Prospectează piața comercială în zona teritorială alocată;
  • Negociază și urmărește derularea contractelor comerciale cu clienții, respectarea condițiilor contractuale;
  • Urmărește vânzările către clienți precum și încasările de la aceștia;
  • Prezintă raportul de activitate superiorilor ierarhici și stabilește împreună cu aceștia strategii de creștere a vânzărilor și mărirea numărului de clienți;
  • Întocmește baza de date cu firmele din zona arondată;
Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Laptop;
  • Mașină de serviciu, telefon;
  • Bonusuri lunare si trimestriale;
  • Traininguri de vanzari externe şi oportunități de dezvoltare personală și profesională;
  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie de succes.

Homplex este un producător de soluții de confort modern și siguranță pentru instalații de energie și habitat, industriale și rezidențiale.

Viziunea companiei este aceea de a oferi clienților rezidențiali și industriali acces eficient la cele mai bune și inovative soluții practice, din dorința de a îmbunătăți viața clienților și consumatorilor finali. Spiritul inovator și curajul de a propune publicului român soluții locale comparabile ca performanțe cu cele existente in Europa s-au dovedit o formulă de succes și parte din personalitatea brandului. Homplex înseamnă soluții eficiente de calitate, abordări pragmatice, dinamism, onestitate, creativitate în beneficiul consumatorilor și responsabilitate față de clienți, cu disponibilitatea de a comunica permanent cu aceștia.

Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 23 Mai 2024