Gratis

Reprezentant Vanzari

SC DECO CENTER SRL

Candidatul Ideal

Vrem să aducem un plus de valoare în echipa noastră de vânzări.
Iubești să fii tot timpul în mișcare, iar dinamismul, perseverența și interesul către lumea vânzărilor te caracterizează?
Ai putea fi noul nostru coleg!

Asteptări:
  • Căutăm un bun negociator, o persoană perseverentă și implicată, să ne reprezinte în relația cu clienții.
  • Dorim ca viitorul nostru coleg să aibă studiile superioare absolvite, să fie o persoană perspicace, capabilă și motivată să preia inițiativa în toate proiectele pe care le desfășurăm.
  • Disponibilitatea deplasării pe teren este o caracteristică fundamentală a jobului, așa că, din CV-ul tău nu trebuie să lipsească permisul de conducere categoria B.
  • Vei avea nevoie de o cunoaștere bună a pachetului MS Office.

Descrierea jobului

  • Te vei ocupa de managementul relației cu o parte din clienții companiei, ca urmare ai nevoie de o experiență de minim 2 ani în vânzări;
  • Vei pregăti împreună cu suportul din office și vei negocia cu partenerii noștrii ofertele de produse, posibilitățile de business și promovare brand Mendola Fabrics;
Activități specifice:
  • O să gestionezi portofoliul de clienți activi pe zona alocata (Moldova)
  • Dezvolți oportunități de business (lead-uri) prin prospectare atât în teren cât și alte metode.
  • Dezvoltarea parteneriatelor cu clienții din portofoliu și prin achiziția de clienți noi
  • Analiza performanței, propunere de metode de îmbunătățire a activității proprii cât și a departamentului din care faci parte
  • Cunoașterea și monitorizarea concurentei

De ce oportunități vei beneficia alături de noi?
  • Vei avea oportunitatea de a contribui la performanțele în vânzări ale unui lider pe piața din România;
  • Îți vei bea cafeaua și vei schimba idei într-un colectiv tânăr, dinamic și orientat spre succes;
  • Te vei dezvolta profesional și personal, prin traininguri în vânzări, management și comunicare;
  • Vei beneficia de autoturism de serviciu, telefon mobil, laptop;
  • Tichete de masă (35 de lei/zi lucrata)
  • Discount special de 25% pentru cumparaturi in reteaua de magazine din cadrul grupului Mendola
  • Stabilitatea, siguranța locului de muncă
  • Apartenență la grupul de firme Mendola
Vizitează-ne pe rețelele de socializare: #mendolafabrics (Facebook, Instagram, Linkedin)

Cine suntem noi?

Suntem un colectiv tânăr și prietenos, iar activitățile pe care le desfășurăm sunt orientate către o dezvoltare continuă, atât a fiecăruia, cât și a firmei. Ne definec pasiunea pentru frumos și pentru textile, profesionalismul și atenția la detalii. Ghidați de toate acestea, suntem compania numărul 1 pe piața de textile pentru casă/perdele si draperii. Deco Center este recunoscut și prin evenimentele anuale de lansare colecții noi, intitulată Deco Days, eveniment de referință în industria textilelor decorative și designului interior.

Avem o experiență de peste 15 ani în domeniul comercializării țesăturilor pentru perdele și draperii pe piața din România, colaborăm cu peste 290 clienti interni si peste 80 clienți externi din 23 țări din Europa precum Bulgaria, Ungaria, Germania, Belgia, Spania, Grecia, Cipru sau Țările Baltice.

Reprezentăm și promovăm produsele noastre sub brandurile Mendola Fabrics si Mendola Interior, caracterizate prin: calitate, creativitate, stil, trend și utilitate.

Deco Center, membru al grupului de firme Mendola, este o companie cu o experiență de peste 15 ani în domeniul comercializării țesăturilor pentru perdele și draperii pe piața din România, timp în care a reușit să devină cel mai mare distribuitor în acest domeniu din țară. Sortimentul bogat de perdele şi draperii completat cu articole textile pentru dormitor, living, baie şi bucătărie este pus la dispoziția pieței de specialitate din România și Europa, datorită colaborărilor profesionale dezvoltate cu unele dintre cele mai semnificative companii de specialitate din lume. Achiziționarea cu grijă a produselor oferite, ne-a ajutat și ne ajută în continuare să devenim cel mai căutat furnizor de metraje pentru perdele și draperii, galerii și șine, perne, pilote, lenjerii de pat, pături și prosoape în zona de est a Europei.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024