Reprezentant vanzari

2M Digital SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Minim 3 ani de experienta profesionala in vanzari;
  • Abilitati de vanzare si negociere, abilitati de comunicare
  • Adaptabil si flexibil
  • Implicare pentru rezolvarea problemelor intampinate la clienti
  • Atitudine pozitiva, dorinta de a invata, persuasiv
  • Simt al detaliului – precis si metodic
  • Abilitati excelente interpersonale si de comunicare
  • Capacitatea necesara pentru indeplinirea obligatiilor cu exactitate si la termenele stabilite
  • Cunoastinte de limba engleza, nivel mediu;
  • Cunostinte operare Microsoft Office
  • Traininguri de vanzari, negociere– reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

  • Identificarea de clienti noi si stabilirea nevoilor de infrastructura pentru mediul de printing al acestora ;
  • Prezentarea produselor si serviciilor companiei catre potentiali clienti si detalierea beneficiilor si a costurilor;
  • Respectarea programului de lucru, participarea la toate intalnirile de departament si la sesiunile de training;
  • Realizarea planului de vanzari stabilit impreuna cu Sales Managerul ;
  • Completarea raportului de activitate zilnica si a fisei de lucru dupa fiecare vizita la client ;
  • Furnizarea de feedback catre Sales Manager in urma vizitelor la client ;
  • Cunoasterea produselor si serviciilor oferite de companie ;
  • Cunoasterea competitiei si a abordarii acesteia in piata;
  • Intocmirea unui outlook de vanzari trimestrial, comunicat catre Sales Manager ;
  • O atitudine proactiva, identificarea problemelor si nevoilor clientilor, descoperirea de oportunitati noi ;
  • Capacitate de decizie in managementul procesului de vanzari ;
  • Monitorizarea procesului de vanzare de la semnarea contractului pana la incasarea facturilor ;

Beneficii:
  • Salariu fix + comision din vanzari
  • Bonusuri/incentive-uri in functie de performante
  • Telefon mobil, laptop
  • Masina de serviciu
  • Mediu de lucru placut, in cadrul unei companii care investeste in personal
  • Cursuri/training-uri de initiere/perfectionare in vanzari
  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in vanzari, intr-un domeniu in continua dezvoltare

Premium partner XEROX, 2M Digital SRL, ofera un portofoliu cuprinzator de produse si servicii destinate sa sustina fiecare faza din ciclul de viata al documentelor în cadrul unei organizaţii, de la design, producţie, finisare, distribuire până la procesare automată de date, digitizare şi arhivare electronică.

Vino alaturi de echipa noastra, formata din profesionisti cu o experienta vasta in domeniul IT.
Primul pas este sa ne transmiti un CV la adresa gheorghe.codreanu@2mdigital.ro

2M Digital – Premium Partner Xerox Romania este compania care doreste sa contribuie la dezvoltarea mediului de business din Romania prin promovarea de servicii si solutii de printing dedicate atat mediului de birou cat si mediului de productie tipografica, prin acces la tehnologii noi si dezvoltarea de parteneriate durabile cu clientii din portofoliu.

Avem o echipa tanara formata din specialisti cu experienta in domeniul IT, care cunosc piata si inteleg importanta inovarii si orientarea catre client. In acest moment, pozitia pentru care recrutam este cea de Sales Representative:

Publicat 27 iun. 2022 Reactualizat 25 iul. 2022 Expiră 27 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos