REPREZENTANT VANZARI

Oraș de lucru
Bacau, Iasi și alte 1
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Experiență în vânzări minim 3 ani, de preferat în domeniul tehnic (instalații - avantaj);
  • Studii superioare tehnice sau economice ;
  • Disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru;
  • Promptitudine în luarea decizilor;
  • Cunoașterea generală a pieței locale;
  • Domiciliul stabil în raza localității vizate;
  • Disponibilitate de a-și desfășura activitatea în zonele alocate;
  • Abilități sporite de persuasiune, comunicare și negociere, orientare către client, persoană optimistă;
  • Abilitatea de a acumula detalii tehnice și de a le transmite;
  • Ambițios și dinamic, organizat, responsabil;
  • Fidelitate și stabilitate.

Descrierea jobului

Principalele responsabilităṭi:
- Prezintă și promovează produsele comercializate în conformitate cu standardele și politica comercială a companiei;
- Menține și dezvoltă relația cu clienții actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;
- Identifică și contactează potențiali clienți noi în vederea lărgirii portofoliului de clienți;
- Prospectează piața comercială în zona teritorială alocată;
- Negociază și urmărește derularea contractelor comerciale cu clienții, respectarea condițiilor contractuale;
- Urmărește vânzările către clienți precum și încasările de la aceștia;
- Prezintă raportul zilnic de activitate superiorilor ierarhici și stabilește împreună cu aceștia strategii de creștere a vânzărilor și mărirea numărului de clienți;
- Întocmește baza de date cu firmele din zona arondată;

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Laptop;
- Mașină de serviciu, telefon;
- Comision din vânzări;
- Traininguri şi oportunități de dezvoltare personală și profesională;
- Oportunitatea de a lucra intr-o companie de succes.

Importator și distribuitor de materiale pentru instalații și echipamente termice.
Succesul pe plan profesional presupune pregătire , disciplină și multă muncă. Dacă nu ești speriat de aceste lucruri , îndeplinești cerințele de mai jos și crezi că faci la un nivel avansat ceea ce apare în descrierea postului, te rugăm să aplici CV-ul tau pentru acest post. Te așteptăm în echipa noastră! Nu toți reușesc, dar dacă o echipă de 130 de oameni au reușit, ai și tu șanse reale!
Publicat 24 nov. 2021 Expiră 24 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos