REPREZENTANT VANZARI TT

SERPICO TRADING - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Serpico Trading este in cautarea unui Reprezentant vanzari pentru canalul traditional trade;
Atitudine pozitiva si persuasiune, orientat catre cresterea vanzarilor si indeplinirea target-ului;
Abilitati de negociere;
Experienta in FMCG pe un post similar de minim 3 ani cu portofoliul de clienti deja creat pe LOCAL KEY ACCOUNTS, Distribuitori, Engross si/sau Horeca;
Bune abilitati de comunicare, relationare si lucru cu clientii;
Capacitate de luare a deciziilor;
Foarte bune abilitati de prezentare si organizare;
Atentie la detalii;
PC: MS office;
Permis de conducere (B);
Disponibilitate deplasari zilnice la sediile clientilor, in proportie de peste 80% din timpul efectiv de lucru (Bucuresti si zone limitrofe);

Descrierea jobului

Reprezentant vanzari: Este orientat catre si contribuie semnificativ la cresterea cifrei de afaceri in ceea ce priveste canalul Traditional Trade;
Stabileste impreuna cu directorul de vanzari strategia de crestere a vanzarilor;
Realizeaza procesul de vanzare si promoveaza produsele companiei in canalele dedicate - Distribuitori, Engross, Horeca, Local Key Accounts;
Mentine si dezvolta relatiile comerciale cu clientii existenti;
Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clientii, respectarea conditiilor contractuale;
Prospecteaza piata comerciala in aria alocata si identifica potentialii clienti;
Implementeaza promotiile de marketing in piata;
Urmareste incasarea, in termenul stabilit, a soldurilor din piata;

Serpico Trading este o companie românească cu sediul in Otopeni, cu o experiență de peste 28 de ani în domeniul importului, distribuției regionale și naționale de produse alimentare refrigerate, congelate și ambientale.

Parteneriatele de încredere pe care le-am consolidat cu producători europeni de renume ne-au permis să importam pe piaţa românească o serie variată de produse alimentare congelate, refrigerate şi ambientale, pentru care să asigurăm distribuţia naţională. Brand-urile importate si distribuite sunt: Bonduelle, Olitalia, Siblou, KerryGold, Defish, Sera, O’Green, Best Meat.

Calitatea serviciilor noastre este confirmată şi de certificatul ISO 9001:2015 şi de aprecierea UKAS – Quality Management.
www.serpico.com.ro
Publicat 2 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022