Gratis

Reprezentant Vanzari / Reprezentant Medical

Medimpact S.R.L.

Candidatul Ideal

Persoană dinamică, disciplinată, cu spirit de echipă, cu abilităţi excelente de comunicare, cu spirit de iniţiativă, capacitate şi dorinţă de învăţare, meticuloasă în întocmirea de documente şi în organizarea spaţiului de lucru, cu disponibilitate la program prelungit şi la delegaţii în ţară şi străinătate, cu rezistenţă la stress şi cunoştinţe de MS Office.
Experienţa în vânzări într-o firma de distribuţie de dispozitive medicale şi cunoaşterea Sistemului Electronic de Achizitii Publice (SICAP) reprezintă un avantaj.
Studii superioare finalizate.

Descrierea jobului

Reprezintă imaginea companiei şi implementează strategia de vânzări a acesteia
Responsabil cu vânzările din portofoliul companiei sub îndrumarea directorului de ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀vânzări
Întocmeşte oferte tehnice şi comerciale în conformitate cu procedurile interne
Menţine şi dezvoltă portofoliul de clienţi ai firmei din zona sa de activitate
Pregateşte şi participă la licitaţii organizate de clienţii din portofoliu sau de către prospecţii din zona sa de activitate
Urmăreşte comenzile şi contractele din zona sa de activitate şi derularea acestora
Cunoaşte portofoliul de produse al companiei şi aprofundează caracteristicile tehnice şi utilitatea clinică a acestora
Participă la evenimente de specialitate (workshopuri, congrese, conferinţe, etc)

Beneficii:
Pachet salarial motivant ce include premii raportate la rezultate
Telefon mobil şi echipamente IT necesare desfăşurării activităţii
Asigurare medicală privată
Maşină de serviciu
Training-uri pentru aprofundarea portofoliului de produse şi a tehnicilor de vânzări
Mediu de lucru plăcut, tânăr şi dinamic.

Companie cu acoperire naţională cu sediul în Cluj-Napoca, cu activitate de peste 20 de ani în domeniul importului şi distribuţiei de echipamente şi consumabile medicale pentru terapie critică precum şi de simulatoare pentru învăţământul medical.
Importator şi reprezentant al mai multor producători reputaţi din Europa şi Statele Unite.

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 5 Iun. 2024 Expiră 14 Iun. 2024