Gratis

Reprezentant Vanzari Proiecte - HVAC/ Project Sales

ECOVENT EXPERT S.R.L.

Candidatul Ideal

*Atenție! CV-ul tău va fi luat în considerare doar dacă răspunzi la cele 3 întrebări de la final. Ne dorim doar colegi responsabili.
*Nu aplica dacă nu ești un vânzător de top și ne poți demonstra asta.
*Dacă ești un vânzător de top poti castiga de la 10.000RON/lună în sus fara limita superioara.

CUM O SA FIE SĂ LUCREZI ca Project Sales Manager HVAC în echipa noastră?
  • Vei fi o persoana responsabilă in gestionarea și dezvoltarea portofoliului de proiecte dar și dezvoltarea relatiei cu proiectanții si specialiștii din domeniul ventilatiei.
  • Vei monitoriza îndeaproape platformele de licitatii si achizitii publice(SEAP) dar si platforme de asistența virtuală pentru vanzari catre santiere și vei raporta catre National Sales Manager.
  • Vei face vizite in teren pentru a crea relatii de incredere cu specialistii din domeniu si cu clientii finali dar si pentru a te asigura ca esti primul care ajunge la cel care a castigat licitatia/proiectul, altfel o sa ajunga concurenta la el.

CUM NE IMAGINĂM CĂ EȘTI?
- Vrei să crești și să evoluezi continuu și responsabilitatea este o trăsătură care te caracterizează.
- Ești atent la nevoile clienților și le vii în ajutor atunci când au nevoie.
- Îți place să vorbești cu orice tip de oamenii, știi să-ți adaptezi conversația la tipologia de persoană.
- Ai studii superioare tehnice/economice.
- Ai experiență în vânzări B2B tip proiecte de cel puțin 2 ani.
- Ai disponibilitate la deplasări - minim 60% din timpul de lucru.
- Îți depășești regulat obiectivele și vrei ca performanțele tale extraordinare să fie remunerate corespunzător.
Dacă te regăsești în caracterizarea de mai sus atunci această poziție ar putea fi pentru tine.

ABILITĂȚI PE CARE LE CĂUTĂM LA VIITORUL NOSTRU COLEG:
- Atitudine focusată pe REZULTAT
- Abilități de planificare și organizare.
- Abilități excelente de comunicare și negociere.
- Abilități de relaționare și conectare rapidă cu oameni noi.
- Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan.

Descrierea jobului

CU CE TE VEI OCUPA:​
  • Mai întâi prospectezi piața și cauți potențiali colaboratori noi pentru zonele descoperite.
  • După care, dezvolți ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂o relație strânsă cu partenerii din zona alocată și îți dai seama de potențialul lor de colaborare.
  • Vizitezi proiectanti si potențialii parteneri din zona alocată(dezvoltatori imobiliari, institutii publice) și dezvolți relații stranse de colaborare și de prietenie.
  • Implementezi campanii de promovare locale împreună cu partenerii.
  • Faci training-uri de produs cu echipele de vânzări ale partenerilor și colaboratorii/subcontractantilor lor.
  • Informezi partenerii în legătură cu produsele noi, modificări tehnice, campanii și promoții desfășurate de companie.
  • Prezinți produsele părților interesate (Proiectanți/Consultanți, Clienți direcți, Project Manageri, Dezvoltatori Imobiliari, Antreprenori Generali, Subcontractori, Arhitecti, etc.) și urmărești implementarea lor în proiectele acestora.
  • Creezi un portofoliu de Proiecte (ansambluri rezidentiale, institutii publice, scoli, gradinite, crese, sali de sport, etc) și dezvolți cu toate partile implicate(proiectant, antreprenor general, subcontractor, beneficiar final, etc) o colaborare de lungă durată bazata pe protitudine si incredere.
  • Urmărești derularea contractelor (comenzi, livrări, încasări etc).

  • ȚI-AM PREGATIT ACESTE BENEFICII:
    » Venituri direct proporționale cu rezultatele - fără limitare superioară.
    » Posibilități rapide de avansare, în funcție de gradul de implicare.
    » Mediu de lucu plăcut, profesionist și motivant.
    » Telefon, Laptop, Mașină de serviciu.
    » Comision motivant lunar și trimestrial în funcție de realizarea obiectivelor.
    » Bonuri de masă.
    » Asigurare medicala.
    » Training-uri și cursuri de specializare plătite de companie.

    Dacă simți că acest job ți se potrivește aplică chiar acum și raspunde la cele 3 întrebări!
    Daca simti însă ca acest job nu este pentru tine, atunci te rog să nu aplici.

    Descrierea companiei

    Despre Grupul ECOVENT:
    ECOVENT EXPERT SRL este Reprezentanta oficiala in Romania a Sistemelor de Ventilatie cu Recuperare de Caldura PRANA.
    ECOVENT DISTRIBUTION SRL este distribuitor exclusiv DANTHERM, BSK, ERA, AIRROXY, LEVOIT precum si distrubuitor al altor producatori in domeniul calitatii aerului.
    ECOVENT INSTAL SRL este compania care ofera si executa servicii de montaj, mentenanta si service pentru echipamentele comercializate de grupul Ecovent.

    O companie în plină creștere, cu multe oportunități de dezvoltare și promovare, care se ghidează după valori și care pune mult accent pe evoluția personală a fiecărui angajat.

    Dacă ești o persoană proactivă, veselă și dornică să învețe multe lucruri noi atunci hai în echipa noastră tânăra și ambițioasă, care dorește să aducă aer proaspăt și curat în casele tuturor românilor.

    Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 20 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024