Reprezentant vanzari (m/f/d)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Reprezentant vânzări (m/f/d) pentru regiunea Teleorman:

Profilul candidatului :
  • Experienţă de muncă: minim 3 ani în vânzări (agricultură)
  • Abilităţi Microsoft Office.
  • Nivel de cunoaştere limbi străine: Limba Engleză (fluent)
  • Permis de conducere auto (cat. B).
Competențe sociale:
  • Obişnuit să lucreze independent în cadrul ariei de acoperire a responsabilităţilor diviziei, precum şi să gândească şi să acţioneze în mod independent.
  • Fire analitică şi structurată.
  • Capacitatea de a comunica cu ceilalţi şi fire convingătoare.
  • Capacitate de integrare şi caracter afirmativ.
  • Talent organizatoric.
  • Spirit de echipă.
  • Capacitatea de a acţiona în interesul şi beneficiul companiei în cadrul activităţilor zilnice.
  • Dispoziţia de a face deplasări.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati ale postului:
  • Activitatea de vânzare şi în scop comercial în vederea obţinerii unui profit maxim în materie de vânzări, creşterea cotei de piaţă şi penetrarea pe piaţă în fiecare segment relevant.
  • Stabilirea, dezvoltarea şi menţinerea unor bune relaţii de afaceri cu clienţii potenţiali şi cu cei existenţi în teritoriul desemnat (în toate segmentele de clienţi – fermieri mici şi mari) pentru a genera o piaţă nouă pentru produsele companiei, în conformitate cu cotele personale în materie de vânzări.
  • Câștigarea noilor clienţi.
  • Stabilirea, menţinerea şi consolidarea relaţiilor cu comercianţii şi distribuitorii, astfel încât să se poată asigura loialitatea şi stabilitatea din partea comercianţilor.
  • Planificarea şi organizarea unei strategii personale de vânzări pentru maximizarea randamentului timpului şi al investiţiilor pentru teritoriul de vânzări dat.
  • Raportarea constantă a propriei sale activităţi în materie de vânzări
  • Dezvoltarea constantă a propriilor cunoştinţe cu privire la noile produse hibrid precum şi la cele existente din portofoliul KWS în cursul training – ului organizat de Directorul de Produse şi Agroservice.
  • Dezvoltarea constantă a propriilor cunoştinţe cu privire la piaţă, prin monitorizarea competiţiei, strângerea datelor curente cu privire la preţuri, produsele noi şi cele deja existente.

Responsabilitatea pentru activităţile agricole şi organizarea de evenimente:
- Administrarea loturilor demonstrative
- Organizarea unor zile pe teren pentru porumb si rapita şi participarea în mod activ la întâlnirile din sezonul de iarnă.
- Participarea în cadrul activităţilor de promovare, la târguri comerciale, tururi de vânzări şi la alte asemenea evenimente asemănătoare.

Beneficii:
  • Pentru că suntem o companie de familie, suntem ghidați de valori precum apropierea, încrederea reciprocă, viziune pentru viitor și independență, creând astfel o atmosferă de lucru deschisă și pozitivă. Respectarea principiilor etice este o prioritate pentru noi.
  • Conform motto-ului nostru "Make yourself grow", dezvoltarea profesională și personală a angajaților noștri este foarte importantă pentru noi.
  • În calitate de Reprezentant Vânzări pentru regiunea Teleorman veți face parte dintr-o echipă de top și prin acțiunile dumneavoastră veți modela direct viitorul companiei.
  • De asemenea această poziție include un pachet salarial atractiv, abonament medical și mașină de serviciu.

Deveniți parte a poveștii de success KWS și alăturați-vă echipei noastre!
Dacă v-am trezit interesul, vă rinvităm să aplicați online și să trimiteți toate documentele necesare (scrisoare de intentie, CV, certificate relevante-daca exista).
Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 13 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022