Publicat 16 Mai 2018 | Reactualizat 23 Mai 2018 | Expiră 15 Iun 2018

Reprezentant vanzari (Instalatii de climatizatre / HVAC)

2 posturi

Candidatul ideal

1 POST PENTRU ZONA BUCURESTI-ILFOV SI JUDETELE LIMITROFE
1 POST PENTRU CLUJ SI JUDETELE LIMITROFE
1 POST PENTRU CRAIOVA SI ZONELE LIMITROFE

Competente in domeniul vanzarilor de echipamente si instalatii HVAC (ventilatie, aer conditionat, pompe incalzire, cilere, tubulatura etc)
Disponibilitate pentru insusire informatiilor si a cunostintelor tehnice despre instalatiile si produsele recomandate
Lucrul in echipa,competente in comunicare si relationare umana
Capacitate de organizare si planificare a activitatii
Orientare spre rezultate, initiativa, tenacitate
Gandire pozitiva, optimism, incredere in fortele proprii
Constituie avantaj experienta pe o pozitie similara in domeniul instalatiilor de Climatizare/HVAC
Disponibilitate de deplasare in tara, la clienti
Cunostinte operare MS Office (Word, Excel)
Permis auto cat.B
Sudii medii/superioare

Descrierea jobului

Identificarea de noi clienti pentru companie si consolidarea relatiei cu clientii existent
Consilierea clientilor in algerea celei mai bune solutii tehnice
Comunicarea si relationarea permanenta cu parteneri din domeniul instalatiilor HVAC/ climatizare/constructii (montatori, proiectanti/arhitecti, dezvoltatori imobiliari, etc) - existenta unui portofoliu de clienti reprezinta un avantaj;
Indeplinirea target-ului de vanzari alocat
Activitate de ofertare produse din portofoliu
Activitate de gestionare si dezvoltare portofoliu clienti
Intocmire/prezentare rapoarte activitate
Gestionarea imaginii companiei, atat in interiorul cat si in exteriorul acesteia, conform politicilor companiei in acest sens

Beneficii :
Iti putem oferi un loc de munca stabil/constant intr-o companie matura;
Salariu fix + bonus pentru depasire target vanzari/incasari;
Auto, telefon, laptop companie;
Perspectiva dezvoltare personala si profesionala;
Oprtunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, un colectiv deschis, profesionist, mereu alaturi.

GRUP MENATWORK este un important producator si furnizor de materiale pentru constructii, produse pentru amenajari si finisaje de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare. GRUP MENATWORK este prezent în România prin 3 filiale teritoriale comerciale, în oraşele:CLUJ-NAPOCA, CONSTANTA, CRAIOVA. Prin intermediul filialelor, MENATWORKdispune de o reţea de distribuţie în măsură să servească eficient, întreg teritoriul României.GRUPUL MENATWORK are o societate asociată în Republica Moldova, la Chisina

Reprezentant vanzari (Instalatii de climatizatre / HVAC)  -  SC GRUP MENATWORK SRL