Publicat 17 Mai 2019 | Reactualizat 05 Iun 2019 | Expiră 17 Iun 2019

Reprezentant Vanzari Bucuresti & Muntenia

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal ar trebui sa:
- sa fie o persoana dinamica, comunicativa, determinata, ambitioasa, dornica de afirmare si de a lucra intr-un mediu profesional international, cu abilititati personale native & dezvoltate pentru vanazari si negocieri;
- sa fie organizat si proactiv, sa urmareasca obiectivele si prioritatile, sa fie inclinat spre depasirea obiectivelor stabilite de superiorii ierarhici;
- sa colaboreze cu departamentele suport, sa se integreze repede si sa lucreze bine in echipa;
- sa aiba experienta relevanta minim 2 ani intr-o pozitie similara, preferabil in industria de materiale de constructii, pe zona geografica mentionata
- sa fie capabil sa creeze rapid si sa dezvolte o retea de parteneri revanzatori in zona alocata;
- sa fie orientat catre rezultat;

Descrierea jobului

- Să realizeze și să execute eficient planul de vânzare în zona corespunzătoare, care respectă sau depășește obiectivele de vânzări stabilite si comunicate angajatului de catre conducerea companiei, să susțină veniturile și profiturile care reprezintă obiectivele companiei.
- Sa creeze o retea de parteneri revanzatori pentru produsele din portofoliul companiei Murexin & Kema.
- Să extindă în permanență portofoliul de clienti din zona alocata, cunostintele clientului și utilizarea soluțiilor și capabilităților produselor Murexin & Kema.
- Să construiască relații pe termen lung, productive și reciproc avantajoase cu clienții existenți și/sau noi.
- Să mențină o comunicare susținută și o urmărire în timp util a clienților, a comenzilor, a perspectivelor și disponibilității de dezvoltare a afacerii și să răspundă la nevoile clienților în timp real.
- Să completeze rapoartele de activitate saptamanale / lunare / trimestriale in formatul utilizat in cadrul companiei și prezentările despre activitatea de vânzări in zona alocata în timp util.

Parte a grupului austriac Schmid Industrie Holding începand cu anul 2017, prin fuzionarea cu filiala din Romania a producatorului sloven de materiale de construcții KEMA, societatea MUREXIN ROMANIA SRL produce şi comercializează pe piața din România o gamă largă de produse, înglobate în două mărci MUREXIN & KEMA, începând cu sisteme profesionale pentru reparații & protecții betoane, hidroizolații, sisteme pentru placări ceramice, sisteme complete pentru pardoseli calde, continuând cu sisteme de asanare și/sau renovare a clădirilor monument istoric pe bază de Ciment Roman sau NHL și terminând cu sisteme profesionale de finisaj mecanizate, reprezentând astfel un furnizor de încredere la nivel internaţional in țări precum Austria, Germania, Italia, Cehia, Slovacia, Polonia, Slovenia, Franța, Luxemburg sau Ungaria.

Expirat
Reprezentant Vanzari Bucuresti & Muntenia  -  MUREXIN ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles