REPREZENTANT VANZARI BUCURESTI, IASI, PIATRA-NEAMT, ARAD, SIBIU, CONSTANTA

POKA
6 poziții

Candidatul Ideal

REPREZENTANT VANZARI BUCURESTI, IASI, PIATRA-NEAMT, ARAD, SIBIU, ALBA-IULIA, DEVA, CONSTANTA

Dorim sa ni se alature viitori colegi cu experienta relevanta in vanzari, pe teren, care sa ajute clientii nostri, medicii stomatologi si tehnicienii dentari, sa isi creasca afacerile si sa aibe o viata profesionala mai usoara. Misiunea noastra este de a servi cat mai multi clienti, profesionisti, oferindu-le produse si servicii de calitate ridicata, intr-un timp cat mai scurt.

CERINTE (pentru candidatul ideal):
- Resedinta in orasele BUCURESTI, IASI, PIATRA-NEAMT, ARAD, SIBIU, ALBA-IULIA, DEVA, CONSTANTA (sau pe o raza de maxim 15 km)
- EXPERIENTA SI ABILITATILE DOBANDITE IN VANZARI, PE TEREN - SUNT OBLIGATORII!

- Experienta dobandita in vanzari pe teren, IN DOMENIUL DENTAR - constituie un avantaj

- Permis categoria B (obligatoriu!); experienta in conducere auto minim 4 ani si buna cunoastere a orasului si zonei;
- Aptitudini de planificare, organizare, comunicare, negociere;
- Orientare catre client, catre rezultate, atitudine pozitiva, devotament;
- Putere de decizie, asumarea responsabilitatii, abilitati de convingere, disciplina;
- Corectitudine, flexibilitate, initiativa, rezistenta la efort;

>>>>> Pentru a avea rezultate bune, acest job presupune respectarea programului de lucru FULL TIME si
dedicarea EXCLUSIVA a activitatii angajatului in interesul firmei, in timpul programului de lucru stabilit.

Descrierea jobului

- Preia zona cu clienti activi si dezvolta portofoliul de clienti noi - medicii stomatologi si tehnicienii dentari;
- Realizeaza planul de vanzari (target) pentru zona alocata;
- Se deplaseaza la sediul clientului (cabinet stomatologic sau laborator dentar) pentru a prezenta oferta, solutiile si pentru a prelua comenzile;
- Consiliaza clientul pe produsele din oferta; urmareste si raspunde de incasarea facturilor;
- Este in permanenta la curent cu informatile sau serviciile nou aparute in companie si pe piata de profil, participa la cursuri, co-vizite organizate impreuna cu furnizorii si training-uri;
- Colaboreaza cu managementul firmei si cu departamentul de vanzari, marketing si logistica.

OFERTA (bonusuri, beneficii, training):
- Salariu fix + comisioane generoase, bonusuri si premii, diverse alte stimulente (totul pe statul de plata), bonuri de masa + tichete cadou;
- Masina de serviciu (monitorizata prin GPS), iPad, telefon mobil, baze de date, mostre, cataloage, materiale promotionale, web-site performant, suport marketing, etc.;
- Suport permanent de la sediul central (45 de persoane);
- Mediu profesional placut, echipa tanara (media varstei ~ 34 de ani), cu experienta in vanzari, antrenata, stabila;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala;
- Posibilitati nelimitate de crestere a veniturilor (comisioane motivante), bonusuri si prime ocazionale in bani;
- Instruiri interne si externe, team building si training-uri; Cursuri de vanzari; Co-vizite cu furnizorii.

Interviurile telefonice si urmatoarele etape vor avea loc in perioada MARTIE 2024.

Va rugam sa vizitati website-ul nostru www.POKA.ro, inainte de a aplica CV-ul.

IMPORT SI VANZARI DE MATERIALE SI ECHIPAMENTE STOMATOLOGIE SI DE TEHNICA DENTARA.

DISTRIBUTIE NATIONALA CATRE SPECIALISTI - MEDICI STOMATOLOGI SI TEHNICIENI DENTARI (B2B).

PREZENTAREA FIRMEI: TEHNODENT POKA SRL a aniversat 33 de ani de existenta si de continuitate in domeniul dentar, business-to-business (B2B).

Am reusit sa incheiem parteneriate cu peste 120 companii producatoare de echipamente si materiale stomatologice si de tehnica dentara din Germania, Elvetia, Austria, Japonia, Italia, Spania, Ungaria, Brazilia, China, Korea, Taiwan, Serbia, Slovacia, Polonia, etc.

Oferim o gama larga de echipamente si consumabile pentru cabinetele stomatologice si pentru laboratoarele de tehnica dentara, oferta noastra cuprizand peste 10.000 de produse profesionale. Suntem mereu preocupati sa oferim o gama completa de produse de calitate la un pret accesibil clientilor nostri si sa le punem la dispozitie ultimele noutati in domeniu.
Fiind o companie de tip B2B, targetam indeosebi specialisti: medici stomatologi si tehnicieni dentari de pe intreg teritoriul Romaniei. Momentan, echipa de vanzari Tehnodent Poka este formata din 38 Consilieri de Vanzari, din care 35 de Reprezentanti Zonali si 3 reprezentanti in magazinele noastre.

Oferim suport continuu colegilor din toata tara de la sediul nostru din Timisoara (echipa de preluare comenzi, logistica, service, marketing, training, IT,...). Firma noastra ofera conditii de munca de top pentru toti cei 80 de angajati, mergand pe un principiu simplu: cea mai importanta resursa din cadrul firmei noastre sunt ANGAJATII. Media de varsta este de 34 de ani. Investim permanent in pregatirea angajatilor (cursuri, training-uri, co-vizite). In medie, un Consilier de Vanzari participa la 10-12 sesiuni de training anual.

Va rugam sa vizitati website-ul nostru: www.POKA.ro

Va multumim pentru interesul manifestat si va dorim succes!

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024