Gratis

REPREZENTANT VANZARI B2B EXPORT TAMPLARIE PVC

TERMOPLAST SRL
6 poziții

Candidatul Ideal

  • Peste 2 ani de experiență în vânzări;
  • Să cunoască minim una dintre limbile: Italiana / Franceza / Germana (must have) sau Engleza (must have);
  • Experiență de vânzare cu parteneri / clienți B2B de peste 300 mii EUR in Romania sau UE / USA;
  • Disponibilitate pentru deplasări în Romania și în UE / USA;
  • Sa aibă o înclinație către zona tehnică;
  • Trebuie sa fie capabil să lucreze pe baza unui proces de vânzare, cu etape, pași și chei de control;
  • Capabil să construiască un portofoliu de parteneri B2B care să genereze vânzări de minim 1 Milion EUR în primul an de activitate;
  • Să poată să trăiască valorile Termoplast: Calitate, Angajament, Inovație, Durabilitate, Imbunatățire Continuă, Design Atractiv.

Descrierea jobului

Ca Reprezentant de vânzări export B2B vei vinde catre parteneri noi din Romania și EU / USA pentru a atinge obiectivele anuale de vânzări.
  • Prospectarea pieței în vederea identificării de noi parteneri și a creșterii cotei de piață în România și UE / USA;
  • Promovarea și vânzarea produselor Termoplast;
  • Gestionarea procesului de vânzare, construind propuneri potrivite pentru fiecare potential partener în funcție de nevoi;
  • Realizarea de vizite periodice la parteneri, consilierea acestora și oferirea soluțiilor noastre tehnice;
  • Intocmirea rapoartelor privind activitățile concurenței, noile trenduri pe piață și potențialii clienți;
  • 2 ore saptamanal – dezvoltare profesionala și personală (Must Have);
  • Dezvoltarea unei rețele de parteneri B2B: francizori, showroom-uri de ferestre și uși, constructori și echipe de renovare, echipe de montaj, revânzători și intermediari;
  • Activități (zilnic): 2 ore prospectat / 2 ore cold calling / 2 ore discuții clienți (calcule oferte, calificare clienți, account management, etc.) / 2 ore admin ( contracte, CRM, etc ) & ședințe.

Beneficii:
  • Training profesional;
  • Salariu fix ( în funcție de experiență ) + comision lunar raportat la atingerea obiectivelor de vânzare + bonus anual. Poți ajunge la venituri de 2.300 – 5.000 eur / lună în condițiile unor venituri de pe 1-2 Milioane EUR pe an.
  • Telefon de serviciu, laptop.
  • O echipă tânără și dinamică;
  • Program de lucru flexibil și de oriunde din Romania, bazat pe rezultatele concrete.

Trimite CV-ul tău pe adresa resurseumane@termoplast.ro. Hai sa ne cunoastem!

Descrierea companiei

www.termoplast.ro

· 33+ ani de experiență în domeniul producției
· prezenți în piața europeană de tâmplarie PVC (Italia, Belgia, Germania, Austria, Portugalia, Franța, Olanda, Spania).
9000 mp hale de productie, 215+ angajati și CA: 18,5+ mil EUR.

Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 13 Mai 2024 Expiră 29 Mai 2024